Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2018 17:31
Xbox One otrzyma nowy kontroler. Prezentacja na E3
3744V

Xbox One otrzyma nowy kontroler. Prezentacja na E3

Microsoft pracuje nad nowym kontrolerem, który zostanie ujawniony już w przyszłym miesiącu. Urządzenie charakteryzuje się nietypowym ustawieniem klawiszy, ale ma to głębszy sens, ponieważ propozycja nie jest przeznaczona dla wszystkich.

Korporacja z Redmond niemal systematycznie przedstawia nowe wersje swojego cenionego kontrolera. Firma dokonuje zazwyczaj drobnych zmian lub po prostu decyduje się na całkowicie nowe malowanie.

Halo 6 i Gears of War 5 mają zadebiutować jeszcze na tej generacji. Nowy Xbox w 2020 roku?

Najnowsza propozycja wygląda dość zaskakująco – nie widzimy tutaj typowego kontrolera, a coś na wzór tabletu z dwoma dużymi przyciskami, krzyżakiem oraz klawiszami funkcyjnymi. Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ urządzenie pozwoli na rozgrywkę graczom ze specjalnymi potrzebami.

Jest to aktualnie wyciek, więc na oficjalne informacje musimy zaczekać, ale możemy oczekiwać, że dwa duże i łatwe do kliknięcia przyciski będą w pełni programowalne, więc osoby z pewnymi dysfunkcjami będą mogły mimo wszystko cieszyć się elektroniczną rozgrywką.

Sprzęt nosi kodową nazwę „Project Z” i posiada dwa gniazda – słuchawkowe oraz USB. Warto zwrócić uwagę na trzy diody, które pojawiły się już w przypadku udoskonalonego kontrolera Xbox One Elite – pad wciąż nie został oficjalnie pokazany.  

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsofts-new-xbox-controller-designed-accessibility-leaks-ahead-reveal

Tagi: kontroler microsoft pad Xbox One xbox one x