Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2018 17:38
Halo 6 i Gears of War 5 mają zadebiutować jeszcze na tej generacji. Nowy Xbox w 2020 roku?
1357V

Halo 6 i Gears of War 5 mają zadebiutować jeszcze na tej generacji. Nowy Xbox w 2020 roku?

Microsoft ma pracować na dwoma kontynuacjami swoich uznanych i cenionych IP. Zdaniem analityka jeszcze na tej generacji gracze zapoznają się z Gears of War 5 oraz Halo 6, więc wkrótce powinniśmy otrzymać pierwsze konkrety.

Amerykańska korporacja szykuje się do największej konferencji w historii swoich występów na E3. Microsoft zaprezentuje nowe produkcje, które trafią do sprzedaży w 2018 oraz 2019 roku, a zdaniem jednego z analityka właśnie w tym czasie na rynek mają trafić kontynuacje dwóch uznanych marek.

Microsoft szuka pracowników do nowego studia. Twórcy będą pracować nad grami AAA dla Xbox One

Nadal tak naprawdę nie wiemy, jakie niespodzianki przygotował dla graczy Phil Spencer, jednak zdaniem analityka Wedbush Securities w zaawansowanej fazie powstawania znajdują się Gears of War 5 oraz Halo 6. Michael Pachter uważa, że obie produkcje mają zadebiutować przed premierą nowego Xboksa:

„Sądzę, że Xbox Two lub jakkolwiek zostanie nazwany, będzie miał premierę w 2020 roku, więc będę bardzo zaskoczony, jeśli do tego czasu nie dostaniemy Halo i Gearsów. Jeśli miałbym się założyć, to Halo trafi na rynek w tym, a Gearsy w kolejnym roku. Myślę, że Microsoft przygotowuje gry po cichu, ale dostarczy je w ciągu najbliższych dwóch lat.”

Zdaniem Pachtera jest jeszcze druga opcja – nowy Xbox zadebiutuje później, więc jedna z wymienionych gier będzie tytułem startowym nowej generacji, ale nie możemy tutaj mówić o ekskluzywności:

„Jeśli się mylę co do daty premiery nowego Xboksa, to jedna z produkcji może okazać się tytułem startowym. Nie będzie to ekskluzywna gra, a pojawią się dwie wersje, podobnie jak w przypadku Nintendo i Breath of The Wild, które trafiło na Wii U oraz Switcha.”

Wierzycie w te wróżenie z fusów? W sumie przedstawiciele Microsoftu wciąż powtarzają, że mają kilka niespodzianek, a jak wiadomo nowa część Gearsów oraz kolejne Halo znajdują się w produkcji.

Źródło: https://gamingbolt.com/halo-6-and-gears-of-war-5-should-both-be-out-before-next-gen-xbox-says-michael-pachter

Tagi: gears of war 5 halo 6 Microsoft xbox one xbox one x