Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2018 15:06
Molestowanie w Naughty Dog. Główny projektant trybu sieciowego Uncharted 4 oskarżony
2795V

Molestowanie w Naughty Dog. Główny projektant trybu sieciowego Uncharted 4 oskarżony

Jeden z ojców trybu sieciowego Uncharted 4: Kres Złodzieja miał molestować seksualnie swojego współpracownika. Mężczyzna w końcu zdecydował się przedstawić całą sytuację.

W październiku ubiegłego roku wspominałem na portalu o oskarżeniach byłego pracownika Naughty Dog. Twórcy w tamtym czasie szybko wydali oświadczenie, w którym studio zaznaczyło, że oskarżenia są bezpodstawne.

Były pracownik Naughty Dog uważa, że był napastowany seksualnie. Firma wydała oświadczenie

Teraz temat powrócił. David Ballard wspomniał, że od zdarzenia minęło już 2,5 roku, a dokładnie 2 lata i 2 miesiące od szybkiego zwolnienia z pracy, jednak nie ukrywa, że nie potrafi pogodzić się z tą sytuacją. Były projektant poziomów podkreśla, że wciąż nikt z Sony PlayStation nie przyznał mu racji, a to byłoby dla niego dużym odciążeniem.

Nie musieliśmy długo czekać na rozwój wydarzeń. Jeden z obserwujących wspomniał, że powinien dokładnie przedstawić sytuację i podać nazwisko, ponieważ to oskarżony powinien czuć się winny, a nie molestowany.

Ballard zdecydował się bezpośrednio oskarżyć swojego byłego szefa:

„Dziękuję. On nazywa się Robert Cogburn. Były współzałożyciel Naughty Dog, Christophe Balestra oskarżył mnie o chęć zwolnienia Roberta, gdy powiedziałem mu, że nie mogę z nim dłużej pracować. HR był przy tym [osoba z działu HR, czyli zatrudnienia – red.]. I o molestowaniu opowiedziałem również Sony PlayStation HR – Heather Zavadil.”

Robert Cogburn nie jest już pracownikiem Naughty Dog. Mężczyzna odszedł ze studia 28 stycznia, a wcześniej miał przyjemność pracować przy między innymi Uncharted 2: Pośród złodziei, The Last of Us, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, a nawet był głównym projektantem trybu sieciowego z Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.  

Natomiast poszkodowany David Ballard pracuje aktualnie dla Giant Squid (twórcy ABZU), a z Naughty Dog został zwolniony po tym, jak opowiedział o problemie. Przedstawiciele studia chcieli jeszcze uciszyć projektanta kwotą 20 000 dolarów – więcej szczegółów znajdziecie w odnośniku powyżej.

Źródło: https://wccftech.com/uncharted-4-designer-robert-cogburn/

Tagi: molestowanie Naughty Dog playstation 4 Sony