Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2018 17:07
The Darwin Project za darmo na PC i Xbox One. Twórcy walczą z gigantami
825V

The Darwin Project za darmo na PC i Xbox One. Twórcy walczą z gigantami

Gatunek Battle Royale jest niemal w całości zdominowany przez PUBG oraz Fortnite, ale systematycznie pojawiają się nowi przedstawiciele tego gatunku, którzy starają się walczyć o klientów. Studio Scavengers ma plan na przyciągnięcie do The Darwin Project nowych  graczy.

The Darwin Project zostało zapowiedziane na ubiegłorocznym E3. Gdy wszyscy sądzili, że tytuł już dawno wylądował w koszu, studio na początku marca zdecydowało się wrzucić produkcję do programów Early Access oraz Xbox Game Preview.

Battlefield V może otrzymać zmagania Battle Royale. DICE testuje tryb

Tytuł dotychczas kosztował 52 zł, jednak deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę, że najwyższy czas zrobić kolejny krok. The Darwin Project właśnie zmieniło model biznesowy na free-2-play w wersji na komputery osobiste, a już w przyszłym tygodniu produkcja będzie dostępna za darmo na Xboksie One.

Simon Darveau – dyrektor kreatywny gry – nie ukrywa, że ta decyzja została wywołana przez pierwsze sygnały dotyczące problemów z zapełnieniem lobby. Gracze nie mogli w spokoju rozgrywać kolejnych spotkań, więc autorzy postanowili zareagować.

Jest to na pewno dobra forma walki z największymi tuzami gatunku, jednak autorzy muszą jeszcze zadbać o odpowiednie wsparcie. Twórcy zapewniają, że nie zmienią produkcji w „pay-2-win”, jednak aktualnie nie poznaliśmy szczegółów mikrotransakcji, dzięki którym autorzy będą zarabiać.  

Tagi: free-2-play Scavengers Studio the darwin project