Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2018 21:33
Battlefield V może otrzymać zmagania Battle Royale. DICE testuje tryb
1479V

Battlefield V może otrzymać zmagania Battle Royale. DICE testuje tryb

DICE to kolejne studio pracujące nad rozgrywką typu Battle Royale. Battlefield V może otrzymać takie zmagania, które są właśnie testowane przez szwedzką ekipę.

Już wcześniej pojawiły się plotki dotyczące trybu Battle Royale w Battlefield V, jednak tym razem informacje zebrał Jeff Grubb z Venturebeat.com, który już wcześniej zabłysnął informacjami dotyczącymi nowej gry DICE.

Battlefield 5 i Anthem nie popełnią błędów Star Wars Battlefront 2

Teraz dziennikarz otrzymał informacje od własnego źródła o zmaganiach Battle Royale – w przypadku Battlefield V w rywalizacji ma uczestniczyć do 100 graczy, a gameplay ma bliźniaczo przypominać rywalizację z Fortnite czy też PUBG-a.

DICE aktualnie nie jest pewne, czy rywalizacja Battle Royale trafi do Battlefield V, ponieważ twórcy przygotowują prototyp, który jest testowany – w tej sytuacji tryb może zostać zaimplementowany do gry w późniejszym terminie. Aktualnie deweloperzy badają rywalizację i dopiero po otrzymaniu zielonego światła dodają wariant zabawy do tytułu.

Właśnie z tego powodu dziennikarz uważa, że Battle Royale może zostać dodane do Battlefield V dopiero w późniejszym terminie – przykładowo jako bezpłatna aktualizacja, ale istnieje również opcja, że Electronic Arts anuluje prototyp lub przerzuci go do kolejnego Battlefielda, Star Wars: Battlefronta lub samodzielnej produkcji.

Możecie mieć jednak pewność, że DICE nie zamierza przyglądać się konkurencji – według dzisiejszych plotek Call of Duty: Black Ops 4 otrzyma dodatkowy tryb w postaci Battle Royale.

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: https://venturebeat.com/2018/04/18/dice-battlefield-v-battle-royale/

Tagi: battle royale battlefield Battlefield V DICE Electronic Arts