Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2018 14:40
Wiedźmin od Netflix nie będzie połączony z grami CD Projekt RED
1551V

Wiedźmin od Netflix nie będzie połączony z grami CD Projekt RED

Małymi krokami zbieramy informacje dotyczące serialu na podstawie uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Sympatycy gier CD Projekt RED nie mogą oczekiwać jakichkolwiek połączeń z nadciągającą produkcją platformy Netflix.

Serial w świecie Wiedźmina zadebiutuje najwcześniej w 2020 roku. Platforma wciąż dopieszcza scenariusz i kolejnym krokiem będzie zakontraktowanie aktorów. Pierwsze zdjęcia mają zostać wykonane najpóźniej na początku 2019 roku.

Wiedźmin od Netflix. Znamy liczbę odcinków 1 sezonu

W sprawie gry ponownie wypowiedziała się Lauren S. Hissrich. Scenarzystka Wiedźmina odwiedziła w ostatnich dniach Polskę, gdzie miała okazję spotkać się z Andrzejem Sapkowskim. Twórczyni nie ukrywa, że to właśnie dzieło znanego pisarza jest podstawą do jej pracy.

Produkcja platformy Netflix nie zostanie w żaden sposób połączona z cenionymi na świecie grami CD Projekt RED:

„Darzę szacunkiem pracę CD Projekt RED. Ich wizja jest inspirująca i zapierająca dech w piersiach. Ale wszyscy wiemy, że musi istnieć kreatywny dystans pomiędzy grą i serialem. Obie produkcje są adaptacjami i nie są ze sobą połączone. Po prostu stajemy się wielkimi fanami swoich prac.”

„Gry są bardzo niesamowite. Ale serial nie opiera się na nich na jakimkolwiek poziomie.”

Te dwie odpowiedzi powinny raz na zawsze zakończyć pytania dotyczące możliwego połączenia gier oraz serialu. Netflix ma swoją pracę do wykonania i nie zamierza skupiać się na produkcjach CD Projekt RED.

Jest to oczywiście ryzykowna sytuacja, ponieważ wizja Wiedźmina od CD Projekt RED jest rozpoznawalna na całym świecie, więc trudno mi sobie wyobrazić sytuację zatrudnienia aktora, który nie będzie „pasował” do gier CDP RED. Netflix na pewno musi wziąć pod uwagę takie detale.

Źródło: https://wccftech.com/the-witcher-tv-producer-first-season-8/

Tagi: Netflix serial Wiedźmin