Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.04.2018 20:01
Wiedźmin od Netflix. Znamy liczbę odcinków 1 sezonu
2557V

Wiedźmin od Netflix. Znamy liczbę odcinków 1 sezonu

Netflix zdradził kolejne informacje dotyczące serialu w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Pierwszy sezon zadebiutuje na platformie dopiero w okolicach 2020 roku, ale już dzisiaj możemy potwierdzić liczbę odcinków.

Netflix kończy dopieszczanie scenariusza do Wiedźmina. Prace na planie mają rozpocząć się najpóźniej na początku 2019 roku, więc na premierę przyjdzie nam zaczekać przynajmniej kilkanaście miesięcy.

Wiedźmin od Netflix z bardzo odległą premierą. Znamy konkrety

Kelly Luegenbiehl, wiceszefowa działu Netfliksa ds. międzynarodowych treści, na rozmowie z dziennikarzami potwierdziła ostateczną liczbę odcinków serialu. Wiedźmin od Netflix otrzyma w pierwszym sezonie osiem epizodów i jest to bez wątpienia optymalna długość serialu.

Należy oczywiście pamiętać, że ta przyjemność nie musi zakończyć się na pierwszej kampanii. Już wcześniej Tomasz Bagiński wspominał o możliwości przygotowania kolejnych sezonów, jednak możemy się spodziewać, że sporo w tym wypadku zależy od wyników kreowanej właśnie opowieści.

Wiedźmin od Netflix zostanie w całości nakręcony w Europie Środkowej, ale firma wciąż nie zdecydowała się na zorganizowanie castingów. Pracownicy platformy wciąż czekają na dopieszczenie scenariusza, ponieważ w kolejnym kroku, Netflix będzie mógł ostatecznie podać datę rozpoczęcia prac i tym samym pojawi się możliwość kontraktowania aktorów.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/media/internet/wiedzmin-netfliksa-ile-bedzie-miec-odcinkow/73bvwvx

Tagi: netflix odcinki wiedźmin