Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.04.2018 13:08
Xbox One X gotowy na obraz 120Hz. Nowości w majowej aktualizacji
2112V

Xbox One X gotowy na obraz 120Hz. Nowości w majowej aktualizacji

Można krytykować Microsoft na zmniejszenie nacisku na exlusive'y, ale jednego nie sposób odmówić tej firmie - zaangażowanie w rozwój opcji systemowych Xbox One/Xbox One X.

Microsoft od lat jest firmą, która wprowadza w konsolowym poletku swoje aktualizacje i update'y w najszybszym tempie. Nie inaczej ma być teraz.

Fortnite pobiło kolejny rekord. Gra miażdży konkurencję na Twitch.tv

Microsoft już w następnej aktualizacji firmware Xbox One X doda opcję obsługi wyświetlaczy 120Hz. Wchodząc do menu w opcjach Obrazu będzie można przełączyć się z częstotliwości odświeżania 60Hz na 120Hz.

Oczywiście by skorzystać z tej opcji konieczne jest posiadanie odpowiedniego wyświetlacza. Obecnie wiele monitorów (rzadziej telewizorów) oferuje taką opcję, głównie z myślą o wymagających graczach.

To nie koniec atrakcji nadciągających w świeżym firmwarze. Posiadacze Xbox One otrzymają nową opcję grupowania aplikacji i gier dla bardziej przejrzystego interfejsu. Będziemy też mogli szybko przycinać zapisane materiały gameplayowe z poziomu ekranu Guide, co pozwoli na błyskawiczną edycję przed uploadem wideo. Microsoft zapewni też szerszą kontrolę rodzicielską, czyli patent bardzo przydatny dla osób udostępniających konsolę swoim pociechom.

Aktualizacja firmware'u Xbox One/Xbox One X z takimi nowościami ma zostać udostępniona już w maju.

Źródło: Techradar

Tagi: 120hz firmware monitory xbox one xbox one x