Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.04.2018 18:21
Fortnite pobiło kolejny rekord. Gra miażdży konkurencję na Twitch.tv
1011V

Fortnite pobiło kolejny rekord. Gra miażdży konkurencję na Twitch.tv

Epic Games z dumą może oglądać rekordy bite przez Fortnite. Gra ponownie zdołała zgromadzić przed monitorami i telewizorami tysiące graczy, którzy chętnie obserwowali walkę z Tylerem Blevinsem. Ninja wpadł na kapitalny pomysł.

Tyler „Ninja” Blevins to znany streamer, który nie może narzekać na brak fanów. Amerykanin dzięki pokazywaniu swojej rozgrywki zarabia miesięcznie 500 000 dolarów… Choć mogę śmiało podejrzewać, że ta kwota jest już znacznie większa. 

Streamer zarabia 500 000 dolarów miesięcznie grając w Fortnite

Wspominam o nim nie bez powodu, bo to dzięki jego inicjatywie został pobity kolejny rekord. Tyler zorganizował w Las Vegas, a dokładnie w nowo wybudowanej eSports Arena, imprezę, podczas której zawodnik miał okazję zmierzyć się z kilkoma znanymi graczami Fortnite.

Ninja zorganizował dziewięć gier – zwycięzca całego turnieju otrzymał 50000 dolarów, za wygranie poszczególnego pojedynku śmiałek inkasował 2500 dolarów, a dodatkowe 2500 dolarów otrzymywał zabójca Tylera.

Impreza okazała się ogromnym sukcesem, ponieważ transmisje na Twitch.tv oglądało jednocześnie 680 000 widzów! Wcześniejszy rekord ustanowiony również przez Ninję wynosił „zaledwie” 628 000 zainteresowanych.

Sytuacja pokazuje jedno – Fortnite ma w sobie ogromny potencjał, który można w ciekawy sposób wykorzystać. Epic Game stworzyło potwora i możemy mieć pewność, że studio wykorzysta jego potencjał.  

Źródło: https://www.vg247.com/2018/04/23/ninjas-vegas-fortnite-event-breaks-twitch-viewing-record/

Tagi: epic games Fortnite fortnite: battle royale ninja Twitch