Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2018 15:31
Sega Mega Drive Mini tworzone przez AtGames. Fani są wściekli
1603V

Sega Mega Drive Mini tworzone przez AtGames. Fani są wściekli

W weekend Igor miał okazję zapowiedzieć Sega Mega Drive Mini. Urządzenie nie będzie produkowane przez Segę, a korporacja zdecydowała się zlecić wykonanie zadania znanej firmie, która jednak nie cieszy się wśród fanów wielkim szanowaniem.

Nintendo rozbiło bank oferując małe, retro konsole, więc SEGA postanowiła podążyć tą drogą. Firma w weekend ujawniła Sega Mega Drive Mini i sprzęt na początku został bardzo ciepło przyjęty przez fanów elektronicznej rozgrywki.

Sega Mega Drive Mini zapowiedziane!

Entuzjazm opadł. Okazało się, że SEGA nie zajmuje się stworzeniem urządzeń, a nawet niezbyt rozsądnie wybrała firmę, z którą zamierza stworzyć konsolę. AtGames pochwaliło się pracą nad sprzętem i ta wiadomość rozwścieczyła graczy. Po zebraniu tony negatywnych komentarzy, producent usunął informację z Twittera.

AtGames jest znane z dostarczania najróżniejszych konsol dla fanów retro rozgrywki, jednak często sprzęt nie prezentuje oczekiwanej jakości – producent wykorzystuje słabej jakości materiały, oferuje spartaczony dźwięk, a w niektórych wypadkach pojawia się nawet problem z emulacją.

SEGA oczywiście nie komentuje sytuacji, jednak warto wspomnieć, że korporacja zapowiedziała wprowadzenie urządzeń AtGames na japoński rynek, więc prawdopodobnie w tym wypadku mówimy o większej współpracy.

Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądać projekt Sega Mega Drive Mini stworzony przez AtGames, czy też z jakich komponentów zostanie przygotowany, ale warto zaczekać na pierwsze recenzje przed kliknięciem „kup teraz”.

Źródło: Twitter.com

Tagi: