Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.04.2018 14:54
Battlefield 5 i Anthem nie popełnią błędów Star Wars Battlefront 2
2550V

Battlefield 5 i Anthem nie popełnią błędów Star Wars Battlefront 2

Electronic Arts przygotowuje się na dwie wielkie premiery. W przeciągu następnych miesięcy gracze zagrają w nową odsłonę zasłużonej serii DICE oraz zupełnie nową markę BioWare. Obie produkcje mają czerpać garściami z niepowodzeń Star Wars Battlefront 2 i jest to dobra wiadomość dla graczy.

Star Wars Battlefront 2 trafił na rynek w ubiegłym roku i wywołał spore poruszenie. Twórcy oparli rozgrywkę na skrzynkach i przez ich decyzje rozpoczęła się wielka dyskusja dotycząca mikrotransakcji oraz lootboxów w grach.

Star Wars Battlefront 2 z nowym trybem. Łowy Ewoków i powrót mikrotransakcji

Problemy wpłynęły na odbiór gry, więc Electronic Arts nie zamierza popełnić ponownie tego błędu. Patrick Söderlund powiedział, że jego firma „uczy się na błędach”, a kontrowersje wpłynęły na całą korporację i kierownictwo:

„Jako firma podjęliśmy istotne kroki, by przyjrzeć się i zrozumieć mechanikę związaną z monetyzacją, lootboxami i innymi elementami w naszych produkcjach przed ich premierami. Gracze dali nam do zrozumienia, że w kolejnych tytułach, takich jak Battlefield, czy też Anthem, nie możemy sobie pozwolić na popełnienie podobnych błędów. A my tego nie zrobimy.”

Söderlund podkreślił, że choć jego firma popełniła błąd w przypadku Star Wars Battlefront 2, to jednocześnie szybko zareagowała – wyłączyła płatne skrzynki i następnie twórcy pracowali nad przeprojektowaniem systemu progresji. Jego zdaniem gracze docenili te starania i zaczynają wracać do strzelania w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Trudno w tym momencie powiedzieć, czy Battlefield 5 i Anthem otrzymają płatne skrzynie lub jak one będą wyglądać, ale według plotek, shooter DICE zaoferuje za pomocą boxów wyłącznie skórki do żołnierzy oraz broni.  

Źródło: https://gamingbolt.com/battlefield-5-anthem-wont-suffer-from-same-mistakes-as-star-wars-battlefront-2

Tagi: Anthem battlefield 5 battlefield v DICE Electronic Arts lootbox mikrotransakcje

Nie przegap