Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.04.2018 17:03
DayZ. Gameplay pokazuje rozgrywkę z Xbox One, a tytuł otrzyma reboot na PC
1598V

DayZ. Gameplay pokazuje rozgrywkę z Xbox One, a tytuł otrzyma reboot na PC

Pewnie tylko nieliczni czekają jeszcze na konsolowe wydanie DayZ, ale gra małymi krokami powstaje. Dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy gameplay i jednocześnie deweloperzy zapowiedzieli ostre przebudowanie produkcji. Studio musi ratować grę przed nieubłaganą śmiercią.

Pierwszą wiadomość o DayZ napisaliśmy na portalu w 2012 roku. Gra wciąż nie zadebiutowała nawet na jednej platformie i autorzy walczą z uratowaniem wersji dostępnej w programie Wczesnego Dostępu na Steam.

DayZ zadziała na Xbox One X w 4K przy 30 fps

DayZ w czasie swojego rozkwitu gromadziło na serwerach ponad 45 tysięcy graczy, którzy czerpali garściami z totalnie niedopracowanego kodu. Autorzy rozwijali grę, przygotowywali poprawki, ale jednocześnie liczba fanów malała. W przeciągu ostatnich 24-godzin DayZ zdecydowało się włączyć zaledwie 3228 zawodników.

Jeszcze wciąż nie możemy mówić o śmierci, ale Bohemia Interactive musi się śpieszyć. Z tego powodu autorzy „w przeciągu kilku tygodni” opublikują zupełnie nowy silnik. DayZ w wersji Early Access otrzyma „mały reboot”, który ma znacząco zwiększyć zainteresowanie produkcją.

Co z wersją konsolową? Poniżej zobaczycie pierwszy gameplay z DayZ na Xboksa One. Tytuł na sprzęcie Microsoftu aktualnie działa na starym engine, ale w kolejnych miesiącach również ta wersja ma otrzymać znaczącą aktualizację.

Poniższy materiał polecam włączyć od około 11 minuty – wcześniej redaktorzy biegają tylko obok drzew. W drugiej części filmu dzieje się odrobinę więcej.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/dayz/dayz-new-engine-release-date

Tagi: Bohemia Interactive DayZ gameplay