Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2018 21:00
DayZ zadziała na Xbox One X w 4K przy 30 fps
1308V

DayZ zadziała na Xbox One X w 4K przy 30 fps

Bohemia Interactive na Game Developers Conference prezentowała konsolowe wydanie DayZ. Wybrani dziennikarze otrzymali możliwość zapoznania się z wersją przeznaczoną na Xboksa One, więc z tej okazji otrzymaliśmy nowe informacje o grze.

Nadal nie poznaliśmy ostatecznej daty premiery DayZ w wersji na Xboksa One. Twórcy są pewni, że zaoferują produkcję posiadaczom amerykańskiej konsoli w przeciągu następnych miesięcy, więc z tej okazji odbyła się prezentacja gry na GDC.

DayZ trafi do Xbox Game Preview w 2018 roku. Wersja na PlayStation 4 może nie zdążyć

Twórcy postanowili również odpowiedzieć na pytania graczy – DayZ zadziała w 50-60 fps na Xboksie One X przy rozdzielczości 1080p, ale pojawi się również opcja rozgrywki w 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Bohemia Interactive nie ukrywa, że istnieje możliwość przygotowania rozgrywki cross-platformowej, dzięki której na jednym serwerze zmierzą się gracze na konsolach oraz komputerach osobistych, ale nie zamierzają wprowadzić tej opcji. Deweloperzy obawiają się, że wpłynie to na balans rozgrywki.

Studio potwierdziło również prace nad wersją na PlayStation 4, jednak w tym wypadku trudno powiedzieć, czy posiadacze japońskiej konsoli otrzymają w tym roku możliwość pobiegania po serwerach.

Niestety, nadal nie otrzymaliśmy prezentacji rozgrywki, dzięki której moglibyśmy spojrzeć na DayZ w wersji na Xboksa One.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bohemia Interactive DayZ pc playstation 4 Xbox One