Silent Hill może powrócić? Konami rejestruje markę w USA

Gry
1965V
Silent Hill może powrócić? Konami rejestruje markę w USA
Wojciech Gruszczyk | 27.03.2018, 19:43

Konami może planować wielki powrót marki Silent Hill. Firma zarejestrowała nowy znak towarowy na terenie Stanów Zjednoczonych. Pesymiści obstawiają maszyny pachinko, a wierni fani wierzą w przerażającą kontynuację.

W 1999 roku zadebiutowała pierwsza odsłona serii Silent Hill. W kolejnych latach byliśmy straszeni przez kolejne przygody, ale ostatnia część trafiła w 2012 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360. W następnych latach Hideo Kojima miał rozwijać Silent Hills, ale gra została anulowana.

Silent Hills na PC. Fani odtwarzają demonstrację Hideo Kojimy

Od tego czasu Konami nie inwestuje w gry z uniwersum Silent Hill, a według plotek marka została odłożona do szuflady, ponieważ korporacja nie zamierza dłużej rozwijać dużych tytułów na konsolach – jedynym wyjątkiem jest cieszący się popularnością PES.

Cisza została przerwana 19 marca, gdy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawił się wniosek zatytułowane „Silent Hill”. Informacja trafiła do mediów dopiero dzisiaj, jednak  we wniosku pojawia się wzmianka o „automatach i urządzeniach bukmacherskich”.

Z tego powodu wielu graczy przeczuwa wrzucenie na teren USA maszyn pachinko, jednak warto zwrócić uwagę, że znak został zarejestrowany przez Konami Digital Entertainment Co., a nie Konami Gaming, Inc., które zazwyczaj zajmuje się automatami.

Chciałbym móc zapowiedzieć wielką odsłonę, która otrzymałaby mocną historię, ciekawy gameplay i zostałaby przygotowana na duże platformy, ale obawiam się, że aktualnie Konami chętniej może rozważać stworzenie kilku portów.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/konami-files-trademark-application-for-silent-hill-arcade-gambling-machine.32301/

Komentarze (47)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper