Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2018 21:30
Silent Hills na PC. Fani odtwarzają demonstrację Hideo Kojimy
923V

Silent Hills na PC. Fani odtwarzają demonstrację Hideo Kojimy

Hideo Kojima już nie płacze za Silent Hills, ale demonstracja japońskiego horroru wciąż interesuje fanów. Dwóch graczy postanowiła przenieść produkcję na komputery osobiste i pierwsza wersja projektu jest już dostępna.

Konami miało ciekawy pomysł. Firma chciała powierzyć stworzenie horroru Hideo Kojimie, ale jak wiadomość, deweloper odszedł ze studia w bardzo złych okolicznościach. Gra została wrzucona do kosza, a niektórzy fani wciąż nie potrafią się z tym pogodzić.

Hideo Kojima nie ma zamiaru stworzyć gry podobnej do Silent Hills

W zasadzie trudno mi uwierzyć, że po takim czasie ktokolwiek interesuje się jeszcze Silent Hills, ale jak za chwile się przekonacie – wersja demonstracyjna horroru ma oddanych sympatyków. Twórca o pseudonimie SmoggyChips zdecydował się odtworzyć demo na Unreal Engine 4 i jego pracę możecie pobrać z tego miejsca – autor przygotował nawet film, na którym pokazuje przeniesienie rozgrywki na komputery osobiste.

Za drugi projekt odpowiada LinusPixel, który zdecydował się wyodrębnić animację, mapę oraz tekstury z oryginału i wszystko odtworzyć na nowym silniku. Brzmi abstrakcyjnie? Sprawdźcie jak prezentuje się prototyp pracy.

W obu przypadkach możemy mówić o wczesnych fazach przenoszenia rozgrywki, ale deweloperzy są pewni swego i chcą odtworzyć pracę Hideo Kojimy. Jest to pewnie ciekawy sposób na podniesienie swoich umiejętności.

Źródło: http://www.pcgamer.com/you-can-now-play-silent-hills-pt-teaser-on-pc-thanks-to-fan-remakes/

Tagi: hideo kojima P.T. pc silent hills

Nie przegap