Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2018 20:06
GTA Online z ogromną falą banów
1967V

GTA Online z ogromną falą banów

Rockstar zdecydował się na wielkie czystki na serwerach GTA Online. Firma walczy z oszustami, ale wiele na to wskazuje, że najnowszy algorytm złapał w swoje sidła również uczciwych graczy. Twórcy mają spory problem.

GTA Online od wielu miesięcy boryka się z problemami oszustów. Rockstar systematycznie stara się walczyć z nieuczciwymi graczami i ostatnia aktualizacja nie tylko wprowadziła sporo dodatkowej zawartości, ale znacząco wyczyściła serwery.

GTA Online. Hołd dla Hotring z GTA: Vice City, nowe samochody i wyścigi strzeleckie  

Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że każdy cheater jest zawsze niewinny i otrzymał bana za piękną fryzurę, ale akurat tym razem możemy podejrzewać, że problem faktyczny leży po stronie Rockstar. Od kilku dni gracze zgłaszają ogromne problemy z GTA Online, ponieważ Rockstar zakazuje rozgrywki nawet klientom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tytułem.

Aktualnie oczywiście trudno powiedzieć, gdzie leży problem, jednak sympatycy produkcji postanowili zbadać sytuację na własną rękę i ich zdaniem nowy system działający przeciwko oszustom banuje wszystkie osoby znajdujące się w lobby, a nie tylko przykładowo jedną osobę, która korzysta z nielegalnych modyfikacji.

Z tego powodu gracze mogą nawet nie wiedzieć, że ktoś podczas sesji próbował ją „ubarwić” własnymi dodatkami, ale i tak nie będą mogli włączyć GTA Online przez następne 30 dni. Rockstar potwierdził, że zna sytuację i analizuje problem, lecz nie otrzymaliśmy potwierdzenia, kiedy możemy spodziewać się usunięcia błędu.

Źródło: https://wccftech.com/gta-online-false-bans/

Tagi: grand theft auto v gta online rockstar