Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2018 20:21
Bezlitosny na zwiastunie. Koreański film gangsterski
1044V

Bezlitosny na zwiastunie. Koreański film gangsterski

W ubiegłym miesiącu informowałem czytelników o wprowadzeniu do Polski ciekawej produkcji z Azji. Bezlitosny będzie już wkrótce dostępny dla zainteresowanych i z tej okazji możemy spojrzeć na najnowszy zwiastun.

Sung-hyun Byun to koreański reżyser i scenarzysta, absolwent Instytutu Sztuki w Seulu. Twórca rozpoczął swoją karierę w 2010 roku filmem „The beat goes on”, a w dwóch latach nakręcił komedię romantyczną „Whatcha wearin’”. Mężczyzna zaproponował gangsterski kryminał, który w końcu trafi do Polski.

Bezlitosny wkrótce w kinach. Koreański film gangsterski w Polsce

„Mężczyzna, który potrzebuje komuś zaufać spotyka mężczyznę, który nie może ufać nikomu. Jako gatunek „Bezlitosny” to klasyczne kino noir. Dodałem jednak do niego elementy filmów noir produkowanych w Hong Kongu w latach 80. Chciałem  tworzyć nowy typ kina noir, który nie był jeszcze widziany w Korei.”

Powyższe słowa wypowiedział Sung-hyun Byun. Jest to historia koreańskiego bossa narkotykowego, który podczas odsiadki w więzieniu poznaje młodego chłopaka. Po wyjściu na wolność mężczyźni tworzą duet i zaczynają opanowywać rynek narkotykowy w Seulu.

Bezlitosny trafi do polskich kin 6 kwietnia, a dzisiaj możemy w końcu spojrzeć na zwiastun z polskimi napisami. Ponadto, zapraszam do zerknięcia do galerii, gdzie dorzuciłem kilka ładnych zdjęć.

W filmie wystąpią:

  • SUL KYUNG-GU jako JAE-HO – Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych aktorów w Korei Południowej. Przez lata wykreował szereg pamiętnych ról, w takich filmach, jak: „Public enemy”, „Haeundae” czy „The Tower”. W Bezlitosnym gra bezwzględnego gangstera.
  • YIM SI-WAN jako HYUN-SU – Koreański aktor i piosenkarz. Zyskał popularność rolą studenta  skarżonego o sympatyzowanie z komunistami w filmie „The Attorney” (2013). Obraz okazał się finansowym sukcesem. Z wynikiem 11 milionów sprzedanych biletów zajmuje 8 miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów w Korei. W „Bezlitosnym” gra młodego chłopaka aspirującego do bycia gangsterem.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: bezlitosny film trailer zwiastun