Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.02.2018 12:30
Bezlitosny wkrótce w kinach. Koreański film gangsterski w Polsce
903V

Bezlitosny wkrótce w kinach. Koreański film gangsterski w Polsce

Miłośnicy azjatyckiego kina muszą szykować wolny czas na ostatnią produkcję Sung-hyun Byuna. Znany reżyser oraz scenarzysta przedstawi widzom w Polsce „Bezlitosnego”, który zebrał kilka nagród.

Wczoraj miałem okazję zapowiedzieć indonezyjski horror zatytułowany „Słudzy diabła”, a teraz mogę zaprosić czytelników na kolejną ciekawostkę, jednak tym razem produkcja pochodzi z Korei.

Słudzy diabła zmierzają do polskich kin. Remake najbardziej przerażającego filmu grozy z Indonezji

„Bezlitosny” opowiada o narkotykowym bossie z koreańskiego półświatka Jae-ho, który odsiaduje wyrok w więzieniu. Mężczyzna bez najmniejszego problemu podporządkowuje sobie współwięźniów oraz strażników, jednak pewnego dnia na jego drodze staje nowy więzień. Młody chłopak szybko staje się przyjacielem doświadczonego gangstera i po wyjściu z więzienia, duet zaczyna opanowywać rynek narkotykowy w Seulu. Niestety, ich lojalność zostanie wystawiona na próbę w kluczowym momencie.

Tak w kilku słowach przedstawia się film przygotowany przez Sung-hyun Byuna, czyli urodzonego w Korei Południowej reżysera oraz scenarzystę. Absolwent Instytutu Sztuki w Seulu. Zadebiutował w 2010 r. filmem „The beat goes on”. W 2012 r. nakręcił komedię romantyczną „Whatcha wearin’”. Twórca tak wypowiedział się o „Bezlitosnym”:

„Mężczyzna, który potrzebuje komuś zaufać spotyka mężczyznę, który nie może ufać nikomu. Jako gatunek „Bezlitosny” to klasyczne kino noir. Dodałem jednak do niego elementy filmów noir produkowanych w Hong Kongu w latach 80. Chciałem  tworzyć nowy typ kina noir, który nie był jeszcze widziany w Korei.”

W filmie wystąpią:

  • SUL KYUNG-GU jako JAE-HO – Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych aktorów w Korei Południowej. Przez lata wykreował szereg pamiętnych ról, w takich filmach, jak: „Public enemy”, „Haeundae” czy „The Tower”. W Bezlitosnym gra bezwzględnego gangstera.
  • YIM SI-WAN jako HYUN-SU – Koreański aktor i piosenkarz. Zyskał popularność rolą studenta  skarżonego o sympatyzowanie z komunistami w filmie „The Attorney” (2013). Obraz okazał się finansowym sukcesem. Z wynikiem 11 milionów sprzedanych biletów zajmuje 8 miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów w Korei. W „Bezlitosnym” gra młodego chłopaka aspirującego do bycia gangsterem.

„Bezlitosny” trafi do polskich kin 2 marca.

Tagi: