Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.03.2018 15:05
Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka. Gameplay pokazuje początek ambitnej historii
2177V

Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka. Gameplay pokazuje początek ambitnej historii

W 2016 roku miałem okazję zapowiedzieć na portalu ciekawy projekt, który może zainteresować wielu graczy. Powstaje epilog Wiedźmina od CD Projekt RED i twórcy po wielu miesiącach prac zdecydowali się zaprezentować 20-minutowy fragment rozgrywki.

W 2015 roku rozpoczęto przygotowanie scenariusza, a w 2016 roku wystartowały faktyczne prace nad „Pożegnaniem Białego Wilka”. Jest to zupełnie nowa opowieść w świecie Andrzeja Sapkowskiego, która powstaje na silniku Wiedźmin 2.

Polacy tworzą Pożegnanie Białego Wilka. Pierwsze materiały pozytywnie zaskakują

Twórcy wciąż rozwijają swój pomysł, ale zdecydowali się pokazać postęp prac. To sam początek historii, podczas której bohaterowie znajdują się w Kaer Morhen – to właśnie w tym miejscu ma odbyć się wyjątkowy ślub Geralta z Yennefer.

Zespół rozwija projekt na podstawie Wiedźmina 2, jednak część elementów zostało zaimplementowanych z Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przed deweloperami jeszcze sporo pracy, a nawet poniższy fragment może zostać znacząco zmieniony:

„Jest to początkowe 20 minut przygody w wersji alpha, więc sporo rzeczy może jeszcze ulec zmianie, lecz mniej więcej tak będzie prezentować się efekt końcowy.”

Powyższą informację otrzymaliśmy od ekipy Pożegnania Białego Wilka, która pewnie spojrzy na tę wiadomość, więc możecie w komentarzach przekazać swoje wrażenia związane z produkcją. Warto pamiętać, że do włączenia historii będzie niezbędne posiadanie Wiedźmina 2.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: gameplay Pożegnanie Białego Wilka wiedźmin