Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2018 15:00
The Elder Scrolls Online: Summerset zapowiedziane. Jakie hity Bethesda trzyma na E3?
1081V

The Elder Scrolls Online: Summerset zapowiedziane. Jakie hity Bethesda trzyma na E3?

Bethesda dość niespodziewanie w nocy zaprezentowała kolejny, wielki dodatek do The Elder Scrolls Online. Rozszerzenie wprowadza mnóstwo atrakcji i bez wątpienia produkt mógłby zostać ujawniony na E3, ale korporacja na imprezę szykuje większe niespodzianki.

The Elder Scrolls Online: Summerset to kolejny rozdział sieciowej produkcji przygotowanej przez ZeniMax Online Studio i wydany przez Bethesdę. Rozszerzenie wprowadzi do produkcji niewiarygodną wyspę, dzięki której gracze odkryją ojczyznę elfów wysokiego rodu po raz pierwszy od premiery The Elder Scrolls: Arena (1994).

Bethesda ma niezapowiedzianą grę w „pełnej produkcji”. Jest szansa na The Elder Scrolls VI

Gracze mogą liczyć na nową strefę (Wyspa Summerset, niepowtarzalna i przepiękna kraina, jeszcze większa niż zeszłoroczne ogromne Vvardenfell z ESO: Morrowind), epicki wątek fabularny (Kontynuacja nagradzanej historii ESO wieńczy daedryczny dramat, który rozpoczął się w DLC Orsinium z roku 2015), Zakon Psijiców (Po raz pierwszy w grze z serii Elder Scrolls, możesz dołączyć do tajemniczego zakonu Psijiców i odkryć ich tajną stolicę – Artaeum),  nową linię umiejętności (Opanuj magię zakonu Psijiców, aby zyskać nową linię umiejętności bojowych i przejąć kontrolę nad samym czasem), wytwarzanie biżuterii (Najnowsza umiejętność wytwarzania w ESO pozwala graczom tworzyć potężne wyposażenie dla postaci) oraz nowe grupowe wyzwania PvE (Gracze mogą zebrać się w grupę i zmierzyć z wyzwaniami w Cloudrest (Przystani Obłoków), nową próbą dla 12 graczy, nowymi lochami i bossami oraz inną zawartością, taką jak gejzery otchłani).

Twórcy przygotowali również nową zawartość dla początkujących (nowi gracze mogą stworzyć postać i natychmiast przejść do ESO: Summerset, nie zaliczając poprzedniej zawartości ESO. Nowy samouczek i obszar startowy pomogą im szybko rozpocząć grę i przygotują ich do walki o ocalenie Tamriel od daedrycznego spisku) i doświadczonych gracz (zainteresowani mogą rozszerzyć świat gry o ESO: Summerset i przenieść istniejące postacie do nowej strefy albo rozpocząć przygodę nową postacią, jeśli mają na to ochotę. W Summerset znajduje się mnóstwo zawartości grupowej i historii do odkrycia, a więc to właśnie tam powinien zmierzać każdy fan ESO, aby zanurzyć się jeszcze głębiej w świat Elder Scrolls).

Jednocześnie warto wspomnieć, że już dzisiaj rozpoczyna się tydzień bezpłatnej rozgrywki. Gracze na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych mogą sprawdzić The Elder Scrolls Online do 27 marca.

The Elder Scrolls Online: Summerset zapowiada się niezwykle ciekawie, więc możemy śmiało powiedzieć, że nowości mogłyby zostać ujawnione na tegorocznej konferencji Bethesdy na E3, ale premiera dodatku odbędzie się 5 czerwca, czyli przed samą imprezą.  

Bethesda w tej sytuacji musi przygotować znacznie mocniejsze „bomby” na imprezę w Los Angeles, a według ostatnich plotek jednym z tytułów prezentowanych na E3 będzie The Elder Scrolls VI.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Bethesda The Elder Scrolls Online zapowiedz ZeniMax Online Studios