Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2018 16:48
GRIP zmierza na PS4, XOne, NS i PC. Zwiastun pokazuje dynamiczne wyścigi
860V

GRIP zmierza na PS4, XOne, NS i PC. Zwiastun pokazuje dynamiczne wyścigi

Caged Element właśnie potwierdziło tegoroczna premierę GRIP na PlayStation 4,  Xboksach One, Nintendo Switchu oraz oczywiście komputerach osobistych. Edycja na PC została zapowiedziana wcześniej, ale dzisiaj otrzymaliśmy wstępne szczegóły dotyczące wydania na konsolach.

O GRIP pisaliśmy pierwszy raz na portalu jeszcze w 2015 roku. Tytuł czerpie garściami z kultowego Rollcage, jednak autorzy od wielu miesięcy nie prezentowali konkretów dotyczących produkcji. 

Stęskniliście się za Rollcage? To będziecie zachwyceni!

 Na szczęście dzisiaj otrzymaliśmy nowe informacje. GRIP jest wciąż rozwijany na Unreal Engine 4 i ten silnik pozwoli deweloperom zaoferować grę jednocześnie na PlayStation 4, Xboksach One, Nintendo Switch i komputerach osobistych.

Studio pracuje również na pełnym wsparciu PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X, jednak aktualnie nie poznaliśmy szczegółów. Możemy się mimo wszystko spodziewać rozdzielczości na poziomie 4K oraz 60 klatek na sekundę.

Caged Element wciąż dopracowuje wersję na PC, która jest dostępna w formie Wczesnego Dostępu, ale już teraz deweloperzy zapowiadają znaczące rozwinięcie propozycji – pełna wersja będzie zawierać „dodatkowe funkcje oraz ulepszenia”. W nachodzących tygodniach GRIP będzie prezentowany na PAX East (Boston, Stany Zjednoczone) oraz EGX Rezzed (Londyn, Wielka Brytania).

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Caged Element grip Nintendo Switch pc playstation 4 xbox one zwiastun

Nie przegap