Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2018 18:45
Fortnite Mobile zarobiło majątek. Gra wciąż jest dostępna tylko dla zaproszonych graczy
1905V

Fortnite Mobile zarobiło majątek. Gra wciąż jest dostępna tylko dla zaproszonych graczy

Epic Games podbija rynek gier mobilnych. Fortnite wciąż nie jest dostępne na Androidzie, nadal gra nie jest dostępna do wszystkich sympatyków urządzeń z iOS na pokładzie, a już teraz produkcja zarabia ogromną gotówkę.

W ubiegłym tygodniu informowałem o premierze Fortnite w wersji mobilnej na urządzeniach z systemem iOS. Aktualnie Epic Games nie zdecydowało się na wielką premierę, ponieważ firma sprawdza serwery i dopieszcza małą edycję.

Streamer zarabia 500 000 dolarów miesięcznie grając w Fortnite

Po zaledwie trzech dniach od debiutu, Fortnite Mobile zarobiło ponad 1 mln dolarów dzięki transakcjom dodanym w tytule – warto tutaj zaznaczyć, że gracze mogą nabyć wyłącznie kosmetyczne elementy, które nie wpływają na gameplay.

Według Sensor Tower, już teraz Epic Games zgarnęło 1,5 mln dolarów dzięki Fortnite Mobile, a możemy mieć pewność, że to dopiero początek, ponieważ gra wciąż nie jest dostępna na całym świecie i na wszystkich urządzeniach.

Co ciekawe, nawet w takiej sytuacji Fortnite Mobile było najchętniej pobieranym tytułem na iOS w 47 krajach po 24 godzinach od debiutu, a Epic Games świętowało wskoczenie do TOP 10 w 58 państwach.

Choć rezultat wygląda fantastycznie, to nie możemy zapomnieć, że Pokemon GO w cztery dni zgarnęło 4,9 mln dolarów.

Tagi: epic games Fortnite fortnite: battle royale iOS