Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2018 11:01
Streamer zarabia 500 000 dolarów miesięcznie grając w Fortnite
5708V

Streamer zarabia 500 000 dolarów miesięcznie grając w Fortnite

Nie tylko Epic Games raduje się z fantastycznego odbioru Fortnite. Niektórzy gracze potrafią nieźle zarobić biegając po mapach i eliminując tłumy przeciwników. Ninja oficjalnie potwierdził, że zarabia 500 tysięcy dolarów w każdym miesiącu, a to pewnie dopiero początek.

Fortnite cieszy się kapitalnym zainteresowaniem. Gra w ubiegłym tygodniu pobiła rekord na Twitchu – jednocześnie jedną transmisję oglądało ponad 600 tysięcy graczy. Ten wyczyn został osiągnięty przez Tylera ‘Ninja‘ Blevinsa.

Fortnite. Mobilna wersja chodzi jak marzenie i podbija rynek

To właśnie popularny Ninja pochwalił się swoimi wynikami osiągalnymi dzięki rozgrywce w Fortnite. Streamer zarabia 500 000 dolarów dzięki transmisjom, które są oglądane przez jego fanów. Mężczyzna może liczyć na stały dochód dzięki sympatykom jego kanału (w tym członków Twitch Prime), a jego konto subskrybuje już prawie 1 mln fanów.

Ninja posiada najchętniej subowany kanał na Twitchu, a dodatkowo na Twitterze oraz Instagramie również zbliża się do miliona. Baza użytkowników wciąż rośnie, więc możemy śmiało przypuszczać, że to dopiero początek grubych rezultatów wygenerowanych przez zawodnika.

Sporą ciekawostką na pewno jest fakt, że Tyler ‘Ninja’ Blevins nie jest przypadkowym graczem. Amerykanin rozpoczął karierę profesjonalnego esportowca w 2009 roku, gdzie odnosił sukcesy w Halo 3, później grał w Halo: Reach, Halo 4, Halo 2: Anniversary i miał nawet okazję postrzelać do rywali w Halo 5. Od stycznia 2016 roku reprezentuje klan Renegades.

Poniżej możecie zapoznać się z wywiadem z CNBC, podczas którego Ninja opowiada o swoich wynikach.

Źródło: https://fortniteintel.com/2018/03/19/tyler-ninja-blevins-is-making-500000-playing-fortnite-battle-royale/

Tagi: