Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.03.2018 21:09
Ash of Gods z datą premiery. Konsolowcy czekają
505V

Ash of Gods z datą premiery. Konsolowcy czekają

Już pod koniec miesiąca pierwsi gracze zapoznają się z Ash of Gods. Tytuł na pierwszych materiałach wygląda naprawdę kozacko, więc miłośnicy serii  The Banner Saga mogą szykować się na nową opowieść. Twórcy obiecują wymagający poziom trudności.

O Ash of Gods pisałem na portalu już kilkukrotnie. Jest to turowy RPG, w którym bardzo istotną rolę odegrają nasze wybory, a dodatkowo autorzy przygotowali bardzo rozbudowaną sferę narracyjną.

W Ash of Gods każda decyzja ma znaczenie, a każdy bohater może zginąć. Zwiastun zapowiada rozbudowaną historię

Studio właśnie potwierdziło ostateczną datę premiery. Z Ash of Gods od 23 marca zapoznają się gracze na komputerach osobistych. Gra na początku trafi na Steam, jednak autorzy już rozpoczęli przygotowanie edycji na konsole – premiera na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch odbędzie się pod koniec roku.

Kilka słów z okazji ogłoszenia daty premiery powiedział Nikolay Bondarenko, CEO AurumDust:

„Po rozważeniu partnerstwa z kilkoma wydawcami konsolowymi, doszliśmy do wniosku, że Buka pasuje idealnie do nas i do Ash of Gods. Dzięki ich niedawnym sukcesom, takim jak Darkestville Castle oraz High Noon VR, czujemy, że jest to firma idealnie wypozycjonowana, by pomóc nam w udostępnieniu Ash of Gods szerszemu gronu odbiorców”.

Wydanie Ash of Gods na konsole zajmie się Buka Entertainment i dyrektor generalny wydawnictwa – Aleksander Mikhailov – nie krył zadowolenia z tej współpracy

„Jako Buka, zawsze szukamy nowych i ekscytujących okazji udzielenia pomocy developerom w rozszerzeniu ich rynku zbytu, zwłaszcza o konsole. Kiedy przyjrzeliśmy się Ash of Gods, od razu stwierdziliśmy, że jest to fantastyczna gra i jesteśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości pracy z AurumDust w celu wydania jej na konsole”.

Gracze mogą zapoznać się również z materiałem prezentującym deweloperów. Najnowszy film przedstawia twórców oraz pozwala zrozumieć, w jaki sposób wszystkie elementy procesu kreowania pozycji są ze sobą zazębiane i przekładane na rozgrywkę zapewniającą niesamowite doświadczenia wizualne oraz atmosferę.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Ash of Gods Aurum Dust Buka Entertainment