Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 03.03.2018 12:30
Serial "Halo" wciąż powstaje
416V

Serial "Halo" wciąż powstaje

Halo nie ma szczęścia do dużego ekranu, jednak serialowo idzie mu trochę lepiej. Dotychczas jednak były to serie okolicznościowe związane z premierami kolejnych części gry. A jak się ma sprawa w przypadku nieco bardziej niezależnej serii odcinkowej?

Ze wszystkiego robi się dziś seriale. "Gra o tron" od HBO zawojowała świat, netflixowy "Death Note" śni mi się wciąż po nocach (i to straszne są koszmary), a informacje o powstającym "Wiedźminie" cały czas podgrzewają atmosferę. O "Halo" było tymczasem dość cicho.

Wiedźmin od Netflix. Wiemy jakie postacie z sagi Sapkowskiego zobaczymy w serialu!

Fanów uspokaja odpowiedzialny za repertuar telewizji Showtime Gary Levine. Wg. jego słów projekt wprawdzie wciąż znajduje się w fazie pre-produkcji, ale po tym, co już zobaczył, jest pewny, że producenci ruszą z tematem dalej. Serial ma ponoć zaspokoić zarówno oczekiwania fanów marki, jak i spodobać się widzom Showtime. 

Niektóre źródła wskazują, że zdjęcia mają się rozpocząć pod koniec tego roku, zaś pierwsze odcinki zadebiutują w 2019. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, o ile tylko twórcy naprawdę potraktują uniwersum Master Chiefa z należytą powagą. To istotne, zważywszy na fakt, że Halo od lat bezskutecznie siłuje się z tym, żeby wbić się na srebrny ekran,. Może więc serial na odpowiednim poziomie zrekompensuje nam ten brak. Jak to mówią: jak nie drzwiami, to przez okno. 

Tagi: halo Microsoft showtime