Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.03.2018 15:03
Metal Gear Survive ze znacznie gorszym zainteresowaniem względem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na PC
737V

Metal Gear Survive ze znacznie gorszym zainteresowaniem względem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na PC

Jeśli zainteresowanie Metal Gear Survive wpłynie na rozwój uniwersum Metal Gear Solid, to nie możemy liczyć na wiele. Najnowsza gra Konami odnotowuje znacznie gorszy rezultat na PC.

Metal Gear Survive zgarnia baty w recenzjach niemal na całym świecie, więc mogliśmy się spodziewać, że gra nie zaliczy fantastycznych wyników. Mimo to rezultat wygenerowany na komputerach osobistych wygląda po prostu fatalnie.

Metal Gear Survive - recenzja gry. Potwór Frankensteina

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zadebiutowało na Steam z wynikiem 90 952 graczy i był to naprawdę dobry rezultat, jednak Metal Gear Survive w najlepszym momencie premierowego weekendu zagrało jednocześnie 7 713 fanów. Specjaliści z Githyp informują o pogorszeniu wyników na poziomie 92% względem gry z września 2015 roku.

Nie powinno nas to specjalnie dziwić, jednak możemy się obawiać, że słaba sprzedaż może wpłynąć na całą serię Metal Gear Solid. Konami może nie chcieć inwestować w uniwersum widząc, że nawet na konsolach gra nie podbija rynku.

W tym tygodniu informowaliśmy, że w Wielkiej Brytanii  Metal Gear Survive zadebiutowało na szóstej pozycji – gra nie poradziła sobie z FIFA 18, Grand Theft Auto V, Call of Duty: WWII, czy też nawet Monster Hunter World i EA Sports UFC 3.

Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnych wyników od Konami, ale możemy wątpić, by korporacja postanowiła pochwalić się beznadziejnymi rezultatami.

Źródło: http://www.githyp.com/metal-gear-survive-launches-with-92-less-players-than-metal-gear-solid-v-on-steam/

Tagi: