Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.02.2018 14:03
Assassin's Creed III zmierza na Xbox One. PEGI oceniło produkcję
2434V

Assassin's Creed III zmierza na Xbox One. PEGI oceniło produkcję

Ubisoft powinien jeszcze w tym roku zaprezentować graczom kolejny kotlet. PEGI wspomniało o nowej wersji Assassin's Creed III, która powinna trafić przynajmniej na Xboksa One, ale znając realia posiadacze PlayStation 4 również mogą szykować się na zabawę.

Assassin's Creed III trafił na PlayStation 3, Xboksa 360, Nintendo Wii U oraz komputery osobiste w 2012 roku. Gra zgarnęła oceny na poziomie 80-85%, a w międzyczasie na PlayStation Vitę przygotowano dodatkową historię – Assassin's Creed III: Liberation nie zostało tak ciepło przyjęte (średnia not 70%).

Assassin’s Creed Rogue oficjalnie na PlayStation 4 i Xbox One! Mamy zwiastun i datę premiery

Od dawna nie słyszeliśmy o tytule, ale kilka minut temu PEGI poinformowało o ocenieniu Assassin's Creed III w wersji na Xboksa One. Nie widzę najmniejszego sensu, by gra wskoczyła wyłącznie na sprzęt Microsoftu, więc możemy spodziewać się również edycji na PlayStation 4.

Sytuacja jest o tyle zabawna, że 11 stycznia Ubisoft potwierdził przeniesienie Assassin’s Creed Rogue na PlayStation 4 i Xboksa One. O tej edycji wspominaliśmy na portalu kilka miesięcy wcześniej i tutaj podobnie jak w przypadku Assassin's Creed III – wszystko rozpoczęło się od strony oceniającej zawartość.

Francuzi aktualnie nie potwierdzili przygotowania nowej odsłony serii Assassin’s Creed na 2018 rok, ale firma zamierza w mocny sposób wspierać Assassin’s Creed: Origins i według niektórych przecieków kolejna, pełnoprawna część wskoczy na półki sklepowe dopiero w 2019 roku, więc Assassin's Creed III mógłby wypełnić lukę i zadebiutować w okolicach października-listopada. Identyczną zagrywkę widzieliśmy w 2016 roku – wtedy to na rynku pojawił się Assassin’s Creed: The Ezio Collection.

Źródło: Twitter.com

Tagi: assassin's creed III playstation 4 Ubisoft xbox one