Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.02.2018 19:00
Pokemon na Nintendo Switch znajduje się w fazie lokalizacji? To świetna wiadomość
1696V

Pokemon na Nintendo Switch znajduje się w fazie lokalizacji? To świetna wiadomość

Jedną z najgorętszych produkcji zmierzających wyłącznie na Nintendo Switcha jest bez wątpienia gra japońskiego Game Freak. Mistrzowie Pokemonów tworzą nową odsłonę, która może faktycznie zadebiutować pod koniec roku.

Nintendo bardzo rozważnie podchodzi do tematu ujawnienia daty premiery Pokemonów. Firma zapowiedziała grę w ubiegłym roku, ale już w pierwszych wiadomościach korporacja podkreśliła, że tytuł zadebiutuje w 2018 lub nawet dopiero w 2019 roku.

Detective Pikachu trafi na Zachód. Znamy datę premiery, oglądamy zwiastun i wielkie amiibo

Wiele na to wskazuje, że mimo wszystko sympatycy Pokemonów mogą szykować czas na końcówkę roku. Nintendo oraz The Pokemon Company poszukują aktualnie specjalistów od europejskiej lokalizacji, którzy mają od kwietnia lub czerwca rozpocząć poprawienie wstępnych tłumaczeń. Zespół korektorów ma pracować przez maksymalnie sześć miesięcy.

Oznacza to w prostych słowach, że Pokemony na Nintendo Switcha znajdują się w finalnej fazie projektowania i jeśli autorzy nie natrafią na większe problemy, to gra powinna zadebiutować na rynku w okolicach listopada.

Najpóźniej w kwietniu powstanie wstępna wersja angielskich napisów, które zostanie odpowiednio odpicowana przez nowych pracowników. Możemy mieć jednocześnie pewność, że najważniejsze dialogi/systemy są już przygotowane.

Są to oczywiście tylko i wyłącznie spekulacje, jednak Nintendo musi pod koniec roku odpalić przynajmniej jedną wielką bombę, a właśnie Pokemony sprawią, że ponownie świat oszaleje i klienci będą wykupować konsole ze sklepów.  

Źródło: https://gamingbolt.com/pokemon-switch-is-already-being-localized-rumor

Tagi: