Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.02.2018 13:49
PlayStation 4 aktualizacja 5.50. Sony ujawnia wszystkie informacje, a beta trafia do graczy
5003V

PlayStation 4 aktualizacja 5.50. Sony ujawnia wszystkie informacje, a beta trafia do graczy

Od dzisiaj wszyscy wybrani gracze mogą już testować aktualizację zatytułowaną KEIJI. Z tego powodu Sony zdecydowało się ujawnić konkretne szczegóły dotyczące przygotowanych nowości. Nawet jeśli nie znaleźliście się w gronie szczęśliwych testerów, to możecie spojrzeć na opublikowane przez Japończyków materiały.

Sony systematycznie ulepsza i dostosowuje do naszych oczekiwań system PlayStation 4. Aktualizacja 5.50 już wkrótce powinna trafić do wszystkich zainteresowanych, bo od dzisiaj oficjalnie korporacja zaprasza śmiałków do testów. Zazwyczaj w przeciągu kilku tygodni pliki są gotowe do premiery.

Gold Wireless Headset do PlayStation 4 i PlayStation VR. Sony ujawniło nowe słuchawki

Jeśli zgłosiliście chęć uczestnictwa w testach, a dodatkowo zostaliście wylosowani, to w wiadomości e-mail otrzymaliście wszystkie niezbędne informacje dotyczące pobierania oraz instalacji łatki KEIJI.

Czego możemy się spodziewać po firmware 5.50?

  • Zarządzanie czasem – nowa funkcja pozwoli ustawić, przez ile czasu mogą korzystać z konsoli nasze pociechy. Rodzic ustali dzienną „dawkę” wrażeń (przykładowo 60 minut) i gdy czas będzie się kończył, to młody gracz otrzyma stosowną informację. Dodatkowo zainteresowani jako „opiekunowie” sprawdzą szczegóły rozgrywki przez smartfon lub przeglądarkę internetową na PC.
  • Importowanie niestandardowych tapet przez USB – w końcu otrzymamy możliwość pełnej integracji w nasze menu. Bez problemu wrzucimy na pendrive przykładowo logo Bayernu Monachium i następnie upiększymy nim swoją konsolę. Fani turniejów będą mogli dostosować stronę swojego zespołu (zmienimy logo drużyny oraz tło).
  • Zakładka PlayStation 4 i gracz – dobra wiadomość dla graczy, którzy posiadają sporo gier, bo teraz w naszej bibliotece otrzymamy możliwość segregowania produkcji. Dodatkowo sprawdzimy, które tytuły kupiliśmy, a które mamy z PlayStation Plusa.
  • Zakładka PlayStation Plus – ciekawa propozycja dla zapominalskich, bo gracze skorzystają z zakładki PlayStation Plus, gdzie bez problemu dodamy do biblioteki aktualnie dostępne w usłudze gry.
  • Ukrywanie aplikacji – gracze otrzymają możliwość „chowania” aplikacji, których nie chcą wyświetlać w menu konsoli.
  • Usprawnione szybkie menu – w szybkim menu otrzymamy teraz informacje dotyczące dostępnych graczy, a następnie szybciej wyślemy wiadomość, czy też zaproszenie do gry. Wśród nowych opcji pojawi się lepsze zarządzanie muzyką, a dodatkowo na stałe usuniemy stare powiadomienia z PlayStation 4.
  • Muzyka w tle w PlayStation Now – w usłudze PlayStation Now pojawi się opcja słuchania muzyki w tle.
  • Tryb Supersampling – najciekawsza nowość? Sony postanowiło wykorzystać moc PlayStation 4 Pro i ulepszy jakość obrazu graczom, którzy posiadają starsze telewizory (o rozdzielczości 1080p i mniej). Supersampling będzie renderować rozgrywkę w wyższej rozdzielczości, a następnie obraz będzie zmniejszany do rozdzielczości ekranu – dzięki temu obraz będzie wyraźnie ładniejszy i pozwoli wykorzystać PS4 Pro w momencie, gdy nie posiadacie odbiorników 4K.

Wszystkie nowości zostały zaprezentowane na screenach – znajdziecie je w naszej galerii.

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2018/02/06/ps4-system-software-5-50-out-today-key-features-revealed

Tagi: aktualizacja firmware playstation 4 sony