Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.02.2018 11:51
Capcom Vancouver traci pracowników. Skasowano cały projekt. Obrywa Dead Rising 5
882V

Capcom Vancouver traci pracowników. Skasowano cały projekt. Obrywa Dead Rising 5

Jeśli jesteście fanami serii Dead Rising, to pewnie nie będzie dla was zbyt miła informacja. Okazuje się, że Capcom przesuwa środki ze studia w Vancouver do innych oddziałów. Doszło w związku z tym do dużych zwolnień.

Kotaku podaje, że w Capcom Vancouver zwolniono ok. 50 deweloperów. Ofiarą cięć budżetowych Capcom jest jeden nieogłoszony jeszcze projekt, który trafił do kosza. Niestety obrywa się też marce Dead Rising. Najnowsza odsłona tej serii będzie mieć znacznie mniejszą skalę i budżet. Wg informatorów Kotaku nowe Dead Rising pożerało zbyt dużo pieniędzy i miało zbyt ambitne cele oraz skalę na założony budżet. W związku z tym konieczne są cięcia.

Call of Duty: Black Ops 4 powstaje z myślą o Nintendo Switch

Redakcja Eurogamer dokopała się do wypowiedzi rzecznika prasowego Capcom Vancouver, który powiedział, że doszło do zwolnienia ok. 30% pracowników studia. Deweloperzy z Capcom Vancouver pracują obecnie nad wsparciem dla Puzzle Fightera na smartfonach i nad tworzeniem nowej odsłony Dead Rising.

Takie posunięcia Capcomu nie powinny specjalnie dziwić. W ostatnich latach zainteresowanie graczy marką Dead Rising spadło. Z każdą kolejną odsłoną serii Capcom notuje mniejszą sprzedaż (Dead Rising 4 miało duży problem z dotarciem do 1 miliona sprzedanych kopii).

Wg przecieków z sierpnia 2017 r. w Dead Rising 5 wcielimy się w nowego bohatera o imieniu Jack. Akcja będzie się rozgrywać 25 lat po zakończeniu wydarzeń z części pierwszej.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-02-06-big-layoffs-at-capcom-vancouver-new-dead-rising-reduced-in-scope

Tagi: