Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.02.2018 10:10
Call of Duty: Black Ops 4 z premierą w tym roku. Powstaje wersja na Switch wg redaktora NSN
2147V

Call of Duty: Black Ops 4 z premierą w tym roku. Powstaje wersja na Switch wg redaktora NSN

Czy Call of Duty: Black Ops 4 faktycznie trafi na rynek w 2018 roku? Kilka miesięcy temu na takie wydarzenie wskazywali analitycy rynkowi z grupy Cowen & Company. Teraz swoje 3 grosze do tematu dorzucił sprawdzony informator, związany z platformami Nintendo.

Gdyby ta plotka pochodziła od anonimowej osoby, pewnie bym ją zignorował. Tutaj mamy jednak do czynienia z człowiekiem od lat związanym z konsolami Nintendo, który regularnie pisze teksty m.in. do Nintendo Switch Network. Chodzi o redaktora Marcusa Sellarsa, który już kilka razy wcześniej przekazywał jako pierwszy ciekawe informacje.

Super Bowl 2018. Zwiastuny Solo: Star Wars Story, Westworld 2 i Avengers!

Co w takim razie takiego ciekawego naskrobał tym razem rzeczony dziennikarz? Marcus Sellars dotarł do informacji, że najnowszą odsłoną serii Call of Duty jest Black Ops 4, które trafi na rynek w 2018 roku. Nic w tym specjalnie sensacyjnego, ale warto zwrócić uwagę na informacje, że tytuł trafi oprócz wersji na PS4, XOne i PC również na Nintendo Switch. Konsola wielkiego N będzie wspierać DLC, HD Rumble oraz sterowanie ruchowe. Za port odpowiada firma, która ma doświadczenie z serią Call of Duty (być może chodzi tu o Beenox albo High Moon Studios). W Call of Duty: Black Ops 4 wrócimy do współczesnego teatru działań wojennych.

Na razie jest oczywiście zbyt wcześnie na potwierdzenie tych rewelacji. Możemy się spodziewać, że ujawnienie Call of Duty: Black Ops 4 nastąpi przed rozpoczęciem targów E3 2018, czyli w okolicach maja 2018 r. Zainteresowanie Activision Switch nie powinno dziwić. Konsola sprzedaje się rewelacyjnie a posiadacze Switchów na pewno nie będą narzekać na pojawianie się na tym sprzęcie multiplatformowych tytułów.

Marcus Sellars nie ograniczył się do takiego "wycieku". Redaktor Nintendo Switch Network napisał również wczoraj, że posiadacze hybrydowej konsoli Nintendo otrzymają swoje wersje FIFA 19 oraz Madden 19.

Za informację dziękuję naszemu czytelnikowi Marcinowi.

Tagi: Activision call of duty marcus sellars Nintendo nintendo Switch plotka