Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.02.2018 08:22
Super Bowl. Zwiastuny wyczekiwanych filmów: Solo: A Star Wars Story, Westworld 2, Avengers, Jurassic World!
1645V

Super Bowl. Zwiastuny wyczekiwanych filmów: Solo: A Star Wars Story, Westworld 2, Avengers, Jurassic World!

Rozgrywki Super Bowl to nie tylko wielkie sportowe święto w Stanach Zjednoczonych. To również okazja do zareklamowania swoich produktów milionom odbiorców. Firmy związane z przemysłem filmowym jak co roku nie omieszkały wykorzystać takiej okazji.

Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League. Wydarzenie przyciąga na stadion oraz przed telewizory milionów widzów (głównie z USA, ale nie tylko), więc reklamodawcy biją się o choćby kilka sekund przestrzeni marketingowej w trakcie tego wydarzenia.

Kolejne problemy z Solo: A Star Wars Story

Jeśli chodzi o branżę filmową, to w tym roku z najważniejsza zajawka dotyczyła niewątpliwie zapowiadanego od kilkunastu miesięcy spin-offa Gwiezdnych Wojen w postaci przygody młodego Hana Solo. Materiał był bardzo wyczekiwany przez zaniepokojonych fanów po niepokojących doniesieniach z planu filmowego, gdzie doszło do zmiany reżyserów, nie wspominając o rzekomych problemach z grą aktorską Aldena Ehrenreicha, wcielającego się w tytułowego bohatera.

Póki co Solo: A Star Wars Story ("Han Solo: Gwiezdne wojny - historie") to tylko teaser. Pełna postać reklamy ma zostać opublikowana już dzisiaj, w trakcie programu Good Morning America. Premiera filmu w polskich kinach odbędzie się 25 maja (2 dni po premierze w USA).


Prawie tak samo ważnym wydarzeniem była publikacja zwiastuna wyczekiwanego, drugiego sezonu Westworld. Marka zachwyciła w zeszłym roku miliony widzów unikalnym połączeniem klimatów westernowych i science-fiction. Miejmy nadzieję, że twórcom uda się utrzymać w season 2 tak samo wysoki poziom.

Pierwszy odcinek Westworld Season 2 zostanie opublikowany 22 kwietnia 2018 r.


Kolejny ważny zwiastun z finałów Super Bowl to materiał z Avengers Infinity War (Avengers: Wojna bez granic). Film trafi na polskie srebrne ekrany 26 kwietnia 2018 r.


W trakcie Super Bowl mogliśmy też zobaczyć zwiastun Mission Impossible 6: Fallout. Tytuł nie dorobił się jeszcze polskiego dystrybutora. W USA obraz trafi do kin 25 lipca 2018 r.


Nie zabrakło też smaczków dla fanów prehistorycznych gadów. Widzowie finałów Super Bowl mogli przyjrzeć się pierwszemu konkretnemu trailerowi Jurassic World: Fallen Kingdom. Film będzie można oglądać od 22 czerwca 2018 r.

 

W trakcie Super Bowl pojawiło się również coś dla fanów seriali od Netflix. Chodzi o dzieło J.J. Abramsa, zatytułowane The Cloverfield Paradox, które stanowi kontynuację 10 Cloverfield Lane. Produkcja jest już dostępna w ofercie Netflix a poniżej możecie sprawdzić jej zwiastun.

Tagi: film Gwiezdne Wojny Hollywood reklamy serial Solo: A Star Wars Story super bowl westworld 2