Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.02.2018 09:31
Sony ma powody do zadowolenia. Prawie 10 milionów PS4 sprzedanych w kwartał!
1449V

Sony ma powody do zadowolenia. Prawie 10 milionów PS4 sprzedanych w kwartał!

Skoro Kaz Hirai rezygnuje ze stanowiska prezesa Sony można pomyśleć, że w japońskiej korporacji dzieje się coraz gorzej. Na szczęście dla fanów PS4 Sony jest dalekie od rozpaczy.

Sony ujawniło dzisiaj rezultaty finansowe dotyczące okresu od 1 października do 31 grudnia 2017 r. Japoński gigant ujawnił wysokość sprzedaży PlayStation 4 w ostatnim kwartale 2017 r. Okazuje się, że tylko w trakcie 3 miesięcy sprzedało się trochę ponad 9 milionów sztuk PlayStation 4. Oznacza to, że do końca ubiegłego roku rozeszło się globalnie już 76,5 mln sztuk PS4.

Kaz Hirai ustępuje z pozycji prezesa Sony

Można śmiało powiedzieć, że Sony ma powody do zadowolenia - szczególnie jeśli chodzi o dział poświęcony konsolom i grom. Obroty firmy były wyraźnie wyższe niż w analogicznym okresie 2016 roku (o 16%). Głównie dzięki dużemu zainteresowaniu cyfrową zawartością na PlayStation Network. To zwiększenie sprzedaży zaowocowało wygenerowaniem zysku operacyjnego w dziale Game & Network na poziomie 85 mld jenów (w 2016 r. Sony zgłaszało 50 mld jenów).

Patrząc na poniższą tabelkę widać, że kondycja Sony wciąż się poprawia. Japoński gigant nie notuje już strat, tak jak jeszcze kilka lat temu.

Prognozy do 31 marca (czyli do końca bieżącego roku fiskalnego) są bardzo obiecujące. Sony nadal utrzymuje, że sprzeda przez 12 miesięcy aż 19 milionów sztuk PS4. To podniosłoby całkowitą sprzedaż konsoli od jej premiery do poziomu 79 mln egzemplarzy.

Tagi: