Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.02.2018 08:21
Kaz Hirai żegna się z pozycją prezesa Sony
1847V

Kaz Hirai żegna się z pozycją prezesa Sony

Niedawno byliśmy świadkami zmiany na stanowisku prezesa Sony Interactive Entertainment . Zamiana Andrew House'a na Koderę to - jak się okazuje - nie jedyne zmiany w tym zakresie.

Sony wydało dziś komunikat, że już 1 kwietnia 2018 roku (czyli w pierwszym dniu nowego roku fiskalnego w Japonii) Kazuo Hirai ustąpi z pozycji prezesa całej korporacji.

John Kodera nowym szefem PlayStation

Kaz Hirai nie opuszcza 1 kwietnia Sony. Podobnie jak Andrew House obecny CEO obejmie rolę członka zarządu firmy. Na jego miejsce wskoczy Kenichiro Yoshida, który obecnie jest dyrektorem finansowym w Sony.

Poniżej znajdziecie komentarz Kaza Hirai.

"Od mianowania mnie na prezesa w kwietniu 2012 roku podkreślałem, że moją misją, jest upewnienie się, że Sony zapewnia konsumentom kando, czyli coś, co porusza ich na poziomie emocjonalnym, inspiruje i podsyca ich ciekawość. Jestem dumny z tego, że obecnie spodziewamy się przewyższyć nasze prognozy finansowe. Cieszę się też niezmiernie, że coraz więcej ludzi emocjonuje się faktem, że Sony wróciło do świetnej kondycji. W momencie dochodzenia do kolejnego ważnego skrzyżowania dróg, gdy rozpoczynamy nowy długoterminowy plan uważam, że to idealny czas, by przekazać pałeczkę nowym osobom. Mój następca Kenichiro Yoshida, wspierał mnie bardzo przynajmniej od 2013 roku. Pan Yoshida łączy strategiczny umysł z wielką determinacją, by osiągać wyznaczone cele. Uważam, że posiada on odpowiednie doświadczenie i perspektywę, by dalej rozwijać Sony. Jako członek zarządu będę oczywiście dalej wspierał pana Yoshidę" - powiedział Kaz Hirai.

Kenichiro Yoshida, który rozpocznie pracę jako prezes Sony od 1 kwietnia, tak skomentował tę zmianę:

"Będę starał się, by budować na pracy pana Hirai i rozwijać reformy, które wzmocnią naszą konkurencyjność na globalnym rynku. Moim priorytetem będzie sfinalizowanie naszego planu długoterminowego, który rozpocznie się od kwietnia a także podjęcie planu biznesowego na 2018 rok fiskalny. Zrobię wszystko, by stworzyć lepsze Sony, które zainspiruje wyobraźnię naszych inwestorów" - powiedział Kenichiro Yoshida.

Można powiedzieć, że Kenichiro Yoshida jest weteranem Sony. Gość zaczął pracę w firmie już w kwietniu 1987 roku. W trakcie swojej kariery Yoshida kierował m.in. japońskim oddziałem Sony Music Entertainment oraz był dyrektorem Sony Interactive Entertainment.

Źródło: https://kotaku.com/kaz-hirai-is-stepping-down-as-sony-ceo-1822652782

Tagi: