Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2018 17:31
Taxi 5 na pierwszym zwiastunie. Stara taksówka, nowa obsada – czy to może się udać?
4208V

Taxi 5 na pierwszym zwiastunie. Stara taksówka, nowa obsada – czy to może się udać?

Po dokładnie 11 latach powróci biały Peugeot, który pierwszy raz rozwoził Francuzów w 1998 roku. Piąta część znanego filmu wprowadza spore zmiany, ponieważ w głównej roli nie zobaczymy już Daniela Moralesa.

11 kwietnia 2018 roku odbędzie się premiera filmu Taxi 5. Będzie to niemal dokładnie 20 lat od debiutu pierwszej odsłony serii, która trafiła do kin 8 kwietnia 1998 roku. Najnowsza opowieść właśnie została zaprezentowana na zwiastunie, ale trudno w tym wypadku liczyć na wielki hit.

Kinowe premiery tygodnia - Plan B

Mam spory sentyment do serii Taxi, bo przez lata dostarczała mi sporo odmóżdżającej rozrywki, ale już pierwszy materiał z piątej odsłony nie napawa optymizmem. Samy Naceri nie wystąpi w filmie, a nad scenariuszem nie pracował Luc Besson – uznany twórca przygotował historię do czterech poprzednich odsłon.

Kto tak naprawdę odpowiada za Taxi 5? Franck Gastambide, który jest jednocześnie reżyserem, scenarzystą, a w dodatku wciela się w jednego z głównych bohaterów. „Człowiek Impreza” wystąpił w kilku mniej znanych, francuskich filmach oraz wyreżyserował i napisał opowieść do „Pattaya” oraz „Les Kaïra” – Franck także w tym filmach wskoczył w buty jednego z bohaterów.

Czy to może się udać? Trudno tak naprawdę powiedzieć, ale wspomnę, że historia Taxi 5 pozwoli widzom lepiej poznać niejakiego Sylvaina Marota (w tej roli Franck Gastambide…), czyli oficera policji, który zostaje przeniesiony wbrew swojej woli do Marsylii. Zadaniem policjanta będzie rozbicie włoskiego gangu.

Warto wspomnieć, że w filmie wystąpi Bernard Farcy, czyli inspektor Gibert, który jednak po latach jest już burmistrzem miasta.

Źródło: YouTube.com

Tagi: film taxi taxi 5 trailer zwiastun