Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 29.01.2018 15:01
Kinowe premiery tygodnia - Plan B
616V

Kinowe premiery tygodnia - Plan B

W tym tygodniu na srebrnym ekranie czeka na nas trochę mniej akcji, za to więcej bardzo ciekawego i niebanalnego kina obyczajowego. 

Kolejny tydzień bez wielkich hollywoodzkich blockbusterów może być doskonałą okazją do tego, żeby poszukać w sali kinowej wyciszenia i kontemplacji, albo wręcz odwrotnie - lekkiej, rodzinnej rozrywki. Zwłaszcza że wszystkie te doznania zaserwują nam znakomita Frances McDormand, Andrew Garfield czy Marcin Dorociński.

2 lutego (piątek):

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Film, który wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania i który już poprzez sam tytuł nastręcza problemów. Oto mieszkanka prowincjonalnego Ebbing, twarda Mildred Hayes (Frances McDormand,), której zgwałcono i zamordowano córkę, postanawia wykorzystać 3 billboardy na drodze do miasteczka. Chcę dorwać sprawców zbrodni i utrzeć nosa miejscowym stróżom prawa, którzy nie potrafią ustalić, kto to zrobił. Ten punkt wyjście prowadzi do niezwykłego filmu Irlandczyka Martina McDonagha, gdzie zmieszane są konwencje, śmiech oraz łzy.

Czas trwania: 115 minut

Gatunek: Dramat, Komedia, Kryminał

Reżyseria: Martin McDonagh

Obsada: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwelll, Peter Dinklage, John Hawkes

Pełnia życia

Film oparty na prawdziwej historii Robina Cavendisha u którego w wieku 28 lat zdiagnozowano polio, chorobę prowadzącą do paraliżu i śmierci. Choć Robinowi dawano zaledwie 3 miesiące życia, dożył wieku 64 lat. W tym czasie stał się jednym z najsłynniejszych orędowników wsparcia dla niepełnosprawnych w Wielkiej Brytanii, przyczyniając się do wprowadzenia wielu regulacji i ułatwień dla nich przeznaczonych. W rolę Robina wciela sie Andrew Garfield. Za kamerą - co ciekawe - stanął najsłynniejszy mo-capowy aktor, Andy Serkis,

Czas trwania: 117 minut

Gatunek: Dramat, Biograficzny

Reżyseria: Andy Serkis

Obsada: Andrew Garfield, Claire Foy, Tom Hollander, Diana Rigg, Tom Hollander

Plan B

Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka - czwórka zwyczajnych ludzi, których życie tuż przed walentynkami nieoczekiwanie zostaje odwrócone do góry nogami. Każde z nich na swój sposób musi uporać się z tą sytuacją i spotyka na swej drodze osoby, które im w tym pomogą. Ciepły i zabawny film o tym, jak znaleźć w życiu więzi i prawdziwe uczucia.

Czas trwania: 85 minut

Gatunek: Komedia, Dramat

Reżyseria: Kinga Dębska

Obsada: Kinge Preis, Marcin Dorociński, Edyta Olszówka, Roma Gąsiorowska, Krzeysztof Stelmaszyk

Niemiłość

Małżeństwo Zenii i Borysa trwa od lat, jednak pomimo trzymających go względów społecznych i formalnych, dawno już jest jałowe. Postanawiają się rozwieść. Oboje małżonków ma inne aspiracje, inne spojrzenie na życie oraz innych partnerów. Swojego syna traktują jak niechciany obowiązek. Dopiero zaginięcie chłopca wystawi ich oboje na próbę.

Czas trwania: 127 minut

Gatunek: Dramat

Reżyseria: Andriej Zwiagincew

Obsada: Aleksey Rozin, Maryana Spivak, Matvey Novikov, Aleksey Fateev, Marina Vasilyeva

Ja, Godard

Autor oscarowego "Artysty", Michel Hazanavicius tym razem opowiada prawdziwą historię jednego z najsłynniejszych francuskich reżyserów. Jean-Luc Godard jest u szczytu swojej sławy i właśnie pracuje nad swoim opus magnum, "Chinką". Na planie poznaje i zakochuje się w 17 letniej aktorce. Od tego momentu następuje gwałtowny zwrot w twórczości mistrza i radykalne odcięcie się od kina rozrywkowego na rzecz awangardy.

Czas trwania: 102 minuty

Gatunek: Biograficzny, Komedia

Reżyser: Michel Hazanavicius

Obsada: Louis Garrel, Stacy Martin, Micha Lescot, Bérénice Bejo, Grégory Gadebois 

Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska

Druga część kinowych przygód Pszczółki Mai. W pszczelej stolicy mają się odbyć Miodowe igrzyska. Maja i Gucio chcą wziąć w nich udział, jednak mieszkańcy jej ula nie zostali zaproszeni ponieważ Cesarzowa pszczelego imperium narzuciła drakońskie wymagania. Maja nie godzi się z taką niesprawiedliwością i rusza do stolicy zrobić porządek.

Czas trwania: 83 minuty

Gatunek: Familijny

Reżyseria: Noel Cleary, Sergio Delfino, Alexs Stadermann

 

Tagi: kino nadchodzące premiery