Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2018 13:59
UBOOT The Board Game olbrzymim sukcesem na Kickstarterze. Polacy tworzą planszówkę z aplikacją mobilną.
1383V

UBOOT The Board Game olbrzymim sukcesem na Kickstarterze. Polacy tworzą planszówkę z aplikacją mobilną

UBOOT The Board Game to jeden z największych hitów Kickstartera ostatnich dni. Polacy zebrali ponad 477 tysięcy dolarów na przygotowanie swojej produkcji, która prezentuje wyjątkowe podejście do gatunku. Poznajcie szczegóły projektu Artura Salwarowskiego i Bartosza Pluty.

UBOOT The Board Game to gra planszowa przygotowana przez Iron Wolf Studio, czyli zespół Artura Salwarowskiego i Bartosza Pluty. Za wydanie produkcji odpowiada Phalanx, jednak jest to oczywiście projekt przygotowany we współpracy z PlayWay, właścicielem Deep Water Studio pracującego nad symulatorem okrętu podwodnego UBOOT.

Session podbija Kickstarter. Duchowy spadkobierca Skate powstanie na Xbox One i PC

UBOOT, czyli gra na PC o tym samym temacie ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Podobnie jak gra planszowa, jest to symulator okrętu podwodnego typu VIIC, czyli dokładnie tego typu jednostki jaką możemy zobaczyć w klasycznym 'Das Boot'.  Co prawda UBOOT PC cieszył się dość sporym zainteresowaniem na Kickstarterze, ale dopiero zbiórka którą wczoraj rozpoczął Phalanx (wydawca planszówki) może okazać się ogromnym hitem.

W grze UBOOT The Board Game może uczestniczyć maksymalnie czterech graczy, którzy wcielają się w kapitana, pierwszego oficera, nawigatora oraz głównego mechanika. Każdy gracz dowodzi grupą ośmiu podwładnych i zadaniem jego podwodniaków jest wykonywanie rozkazów kapitana, czy też nawet dbanie o morale oraz zdrowie oddziału.

Gra okazała się sukcesem na Kickstarterze nie tylko ze względu na ciekawą tematykę, ale również (a może nawet przede wszystkim?) za świetne wykorzystanie współczesnych technologii – UBOOT The Board Game współpracuje ze specjalną aplikacją, którą wgramy na smartfon i za jej pomocą otrzymamy dodatkowe informacje dotyczące rozgrywki. Autorzy znacznie zwiększą immersję, ponieważ na ekranie urządzenia zobaczymy elementy łodzi podwodnej, wykorzystamy żyroskop i usłyszymy płynący z głośników dźwięk, który pozwoli śmiałkom lepiej wczuć się w sytuację podczas rozgrywki. Dodatkowo telefon odpowiada za sztuczną inteligencję, czyli przeciwników, a autorzy zadbają nawet o kilka poziomów trudności (z możliwością oddzielnego wyboru dla każdego z graczy, podobnie jak w Rock Band).

Tytuł wciąż powstaje, a Artur Salwarowski w trakcie rozmowy zdradził, że system rozgrywki jest gotowy w 2/3, zaś autorzy posiadają jedną demo-misję, z którą zdążyli zapoznać się już niektórzy z najbardziej cenionych recenzentów planszówkowego świata. Pierwsze opinie wręcz opływają w entuzjazm, nawet pomimo tego iż wielu entuzjastów planszówek z reguły niechętnie odnosi się do smartfonowych eksperymentów w połączeniu z tekturą.

Zbiórka na Kickstarterze zakończy się dopiero 15 lutego, a już teraz deweloperzy zebrali ponad 477 000 dolarów! Warto zaznaczyć, że UBOOT The Board Game powstałby za zaledwie 90 907 dolarów – tę kwotę zebrano w zaledwie 40 minut! – więc możemy śmiało powiedzieć, że gra została bardzo ciepło przyjęta przez społeczność.

Świetne rezultaty UBOOT The Board Game odbiły się też pozytywnie na PlayWay. Firma odnotowała kapitalny wzrost ceny akcji i jest to obecnie druga najwyżej wyceniona spółka gamingowa po CD Projekcie – wycena rynkowa przekroczyła 600 mln zł.

Zainteresowanych UBOOT The Board Game odsyłam na Kickstarter oraz przedstawiam materiały – zwiastun, playthrough oraz recenzja.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: kickstarter planszówki uboot uboot the board game