Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2018 09:57
Autor ICO i Shadow of the Colossus opublikował tajemniczą grafikę. Czy to nowa gra Fumito Uedy?
1692V

Autor ICO i Shadow of the Colossus opublikował tajemniczą grafikę. Czy to nowa gra Fumito Uedy?

Produkcja The Last Guardian okazała się na tyle problematyczna, że jeszcze w trakcie powstawania tej gry doszło do rozwiązania TeamICO. Fumito Ueda założył nowe studio GenDESIGN a teraz czekamy na pierwszą zapowiedź jego nowej gry.

W lipcu 2017 roku Fumito Ueda twierdził, że jego najnowszy projekt powstanie w zdecydowanie szybszym tempie niż The Last Guardian i że będzie to gra "różniąca się znacznie" od jego poprzednich dzieł. Możliwe, że autor ICO i Shadow of the Colossus już opublikował pierwszy materiał z produkcji, nad którą pracuje.

Nowa gra Fumito Uedy ma się znacznie różnić od poprzednich

Z okazji Nowego Roku na stronie studia GenDESIGN pojawiła się nowa grafika, przedstawiająca dziewczynę i coś w rodzaju łapy leżącego olbrzyma, znajdującego się w niewielkiej odległości od tej postaci. Cały obrazek wykonany jest w stylu typowym dla gier Fumito Uedy (niskie nasycenie barwami, delikatne kontury obiektów), przywołując wspomnienia ICO i Shadow of the Colossus. Nad głową młodej kobiety unoszą się cztery ptaki, które mogą symbolizować czwarte dzieło, nad którym pracuje sławny deweloper.

Możliwe, że Fumito Ueda zdradził w ten sposób główną bohaterkę swojego tytułu, w której znowu nie zabraknie olbrzymów. Pozostają nam spekulacje i oczekiwania na pierwsze konkretne ogłoszenie ze strony studia GameDESIGN. Wiemy na pewno, że autor The Last Guardian tworzy nową grę, więc tylko kwestią czasu jest jej ujawnienie. Miejmy nadzieję, że Ueda tym razem faktycznie przyspieszy tempo i że zdąży z robotą na... PlayStation 5 (bo o PS4 chyba nie ma co marzyć).

Źródło: GameDESIGN

Tagi: