Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 01.07.2017 17:38
Fumito Ueda pracuje nad grą zupełnie inną, niż jego aktualne dzieła
625V

Fumito Ueda pracuje nad grą zupełnie inną, niż jego aktualne dzieła

Fumito Ueda jest jednym z najbardziej utalentowanych designerów gier z Japonii, szczególnie pod kątem klimatu, stylu i historii jakie tworzy w swoich dziełach.

Jego ICO, Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian, mimo że się mocno różnią, są do siebie niesamowicie podobne i w pewien szczególny sposób, łączą się ze sobą w jedną całość.

Recenzja The Last Guardian

Japończyk rozpoczął już pracę nad swoim kolejnym tytułem, który to ma zadebiutować zdecydowanie szybciej niż opowieść o Trico. Ponadto tym razem Ueda-san pragnie stworzyć coś, co będzie naprawdę różniło się od jego poprzednich dzieł sztuki, na tyle, aby były nieporównywalne. W rozmowie z Eurogamerem przyznał, że TLG napotkało na mnóstwo problemów podczas procesu twórczego. Teraz ma być lepiej!

Ostatnie trzy gry, które stworzyliśmy, nie miały w założeniach być do siebie podobne. Kiedy zaczynam nową grę, zawsze myślę o tym, że stworzymy coś innego, ale rezultaty były tego takie, że w tych trzech grach są pewne podobieństwa. Są to momenty, w których jedna gra łączy się z inną, ale nie zamierzaliśmy tego zrobić, po prostu tak się stało. Teraz więc, myśllę że tworzę coś bardzo innego, ale jaki będzie końcowy efekt, nie umiem powiedzieć.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-06-29-fumito-ueda-submitted-a-proposal-of-changes-for-the-shadow-of-the-colossus-ps4-remake

Tagi: fumito ueda ico Shadow of the Colossus the last guardian