Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.01.2018 07:45
Koniec Gran Turismo 6. Sony wyłączy niedługo serwery i namawia do przesiadki na Gran Turismo Sport
3210V

Koniec Gran Turismo 6. Sony wyłączy niedługo serwery i namawia do przesiadki na Gran Turismo Sport

Polyphony przerzuciło wszystkie siły do obsługiwania i rozwijania Gran Turismo Sport. Firma wraz z Sony chce, by gracze przesiadali się z Gran Turismo 6 do nowych wyścigów.

Jeśli preferujecie rozgrywkę online w marce Gran Turismo to w zasadzie niedługo nie będziecie mieć wielkiego wyboru. Okazuje się, że dla serwerów Gran Turismo 6 już zapadła klamka. 28 marca 2018 roku wydawca tych wyścigów zakończy obsługę trybów online.

Ważna aktualizacja do Gran Turismo Sport

"28 marca 2018 r. zakończy się wsparcie dla funkcji sieciowych w Gran Turismo 6. 31 stycznia 2018 r. zostanie zakończona dystrybucja DLC. Po 28 marca nie będzie już można korzystać z takich funkcji jak m.in. Community, Open Lobby, Quick Match i z Seasonal Events. Grać będzie można nadal w tryby offlone.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim użytkownikom sieciowych funkcji Gran Turismo 6, poczynając od premiery w 2013 r. Od teraz będziemy usprawniać i ulepszać sieciowe usługi w obecnie dostępnym tytule 'Gran Turismo Sport'.

Korzystaliście cały czas z sieciowych funkcji w Gran Turismo 6 czy to już w tym momencie mała strata?

Oczywiście w przypadku Gran Turismo 6 można bawić się przy rozbudowanych trybach offline, nawet po zapowiedzianym wyłączeniu serwerów. Gorzej będzie za kilka lat z Gran Turismo Sport, które stanie się na dobrą sprawę martwe po wyłączeniu serwerów. W dużej aktualizacji 1.10 dodano co prawda tryb offline, ale nadal jedynym sposobem na wykonanie save'a w tej grze jest połączenie się z serwerami online.

Źródło: https://www.gtplanet.net/polyphony-digital-announces-gt6-end-online-services-march-28-2018/

Tagi: gran turismo 6 Gran Turismo Sport Polyphony Digital

Nie przegap