PSX Extreme 245 już w sprzedaży

Gry
2329V
PSX Extreme 245 już w sprzedaży
Paweł Myśliwiec | 02.01.2018, 09:25

Najnowszy numer PSX Extreme dostępny jest już w sprzedaży. W styczniowym wydaniu m.in. GTA Online, lootboksy, najbardziej wyczekiwane gry i kinowe premiery 2018. W recenzjach kolejny hit na Switcha i fenomen roku - PUBG. A to dopiero początek atrakcji! YouTube, Marvel, DC, muzea gier w Polsce, historia save'ów, manga i anime, sekrety fabuły Final Fantasy XV i tradycyjne działy. Wesołych świąt, a zaraz po nich zapraszamy do kiosków, z góry życząc miłej lektury!

Roger: Od początku wierzyłem w Switcha. Zaraz po jego premierze pisałem w felietonie, że w tym szaleństwie jest metoda i to naprawdę może się udać. I udało się. Nintendo niedawno ogłosiło, że sprzedaż konsoli właśnie przekroczyła 10 milionów. Byłaby większa, gdyby nie problemy z dostawami. Dane te pochodzą jeszcze sprzed okresu świątecznego, w którym szaleństwo zakupów dopiero się zaczyna. Tym samym Switch w rok osiągnął wynik bliski temu, na który Wii U pracowało ponad 5 lat. I wydaje się, że już tylko kwestią czasu jest moment, w którym Pstryk dogoni na wykresach Xboksa One. Switch ma mocarne gry na wyłączność, niewidziane od lat wsparcie deweloperów third-party i przede wszystkim stał się modny tak wśród hardkorowców, jak i casuali. 

Widać to wszystko w bieżącym numerze. Po opasłym w gry listopadzie przyszedł czas na chudszy grudzień, w którym prym wiodą przede wszystkim remastery, pakiety DLC oraz... jeden duży hit na Switcha oraz porty i indyki produkowane masowo na konsolę Nintendo. Konsolowcy w końcu przywitali też PUBG-a, najgłośniejszy tytuł roku na blaszaki. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was poradnik, jak przetrwać w dziczy i dobrze się przy tym bawić, oraz ciekawą historię powstania gry oraz całego gatunku Battle Royale, który narodził się… w Japonii. Nie można przejść też obojętnie obok wyników generowanych przez GTA Online. Produkcja otrzymała właśnie jedno z największych rozszerzeń od czasu premiery. Do pobrania zupełnie za darmo. Można? Jak GTA Online zmieniło się od debiutu, jakie atrakcje oferuje dziś i jak stać się królem przestępczego świata – o tym w naszym materiale. Koniec roku to idealny moment, by przyjrzeć się, co czeka nas w kolejnych latach. Głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy redaktorzy PE, wyłoniło TOP 50 najbardziej wyczekiwanych gier. Zaglądamy też za kulisy, zbierając do kupy branżowe plotki o niezapowiedzianych tytułach oraz wpadamy do kina, polecając filmy, jakie każdy gracz powinien mieć na uwadze w 2018 roku. Wiedzieliście, że wraca Predator? 

Mniejsza liczba recenzji przekłada się zawsze na opasłą publicystykę. Pochylamy się nad tematem lootboksów i mikrotransakcji. Sprawdzamy, które gry traktują graczy z szacunkiem, a w których mechanika i balans zostały zachwiane. Cofamy się do początków nieszczęsnych skrzyneczek, dyskutujemy nad legalnością takich systemów oraz jak daleko są w stanie posunąć się wydawcy. Przy okazji premiery kolejnych dodatków do Final Fantasy XV Komodo rozwodzi się nad mitologią przygód Noctisa oraz smaczkach ukrytych w scenariuszu. Bierzemy też na tapet początki mangi i anime w naszym kraju (kto pamięta Kawaii?), a także przypominamy, jak na przestrzeni lat zmieniał się sposób zapisu stanu gier (memorki!). Sekcję Retro uzupełniają świątynie graczy w Polsce, czyli muzea gier. Czy taki biznes jest opłacalny? I jakie atrakcje oferują takie przybytki? A to nie wszystko, bo sprawdzamy też, czemu tradycyjne opisy do gier zostały wyparte przez YouTube’a, jak wyglądają dziś łączone uniwersa (nie tylko DC czy Marvela) oraz analizujemy mechanikę upływu i kontroli czasu w grach. A wszystko to uświetniają wywiady z Charlesem Martinetem, głosem Mario, który opowiada nam, jak to się stało, że związał się z Nintendo, oraz Scottem Snyderem, jednym z głównych autorów restartu przygód komiksowego Batmana. 

Szczęśliwego Nowego Roku! Zdrowia, szczęścia, wspaniałych gier, mniej lootboksów, więcej czasu na granie i ambitnych postanowień noworocznych. Ja na przykład wybieram się w styczniu na siłownię. Od 6 lat :).

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU

GTA Online – jak zostać królem podziemia
Lootboksy – skrzynki niezgody
50 gier, na które czekamy
Kinowe hity 2018

CO NOWEGO

Ashen
Ghost of Tsushima
Valkyria Chronicles 4
Test Corsair HS50
Test Razer Thresher 7.1
The Game Awards 2017  – relacja

PLAYTESTY

Ancestors Legacy 
Kingdom Come: Deliverance

RECENZJE

80’s Overdrive
Aces of the Luftwaffe – Squadron
Battlefield 1 – Niespokojne wody 
Black Mirror
Bush Hockey League
Cat Quest
Dead Rising 4: Frank’s Big Package
Destiny 2 – Klątwa Ozyrysa
Doom VFR
Final Fantasy XV – Episode Ignis
Floor Kids
Gear Club Unlimited
Hand of Fate 2
Hello Neighbor
Ittle Dew 2+
Kid Tripp
Knight Terror
LocoRoco 2 Remastered
Mario Party: The Top 100
Monster of the Deep: Final Fantasy XV
Nine Parchments
Okami HD
Path of Exile
Playerunknown’s Battlegrounds
Putty Pals
Resident Evil Revelations/Resident Evil Revelations 2
Resident Evil 7 – To nie jest bohater/Koniec Zoe
Road Rage
Rocket League
Sky Force Reloaded
Star Ghost
Star Ocean: The Last Hope – 4K & Full HD Remaster
Steep: Road to the Olympics
The Legend of Zelda: Breath of the Wild – The Champion’s Ballad
Tokyo Xanadu eX+ 
Wolfenstein II: The Adventures of Gunslinger Joe
World of Tanks
Xenoblade Chronicles 2

HARDKOR

Playerunknown’s Battlegrounds – jak przetrwać w dziczy
Narodziny szaleństwa – jak Battle Royale podbiło rynek
Niekończąca się Fantazja
Final Fantasy XV – sekrety fabuły
Kącik czołgisty
YouTube nasz powszedni
Growe uniwersum Marvela
Warsztat – Walka z czasem
„Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” – recenzja filmu
Rozmowa z Charlesem Martinetem (głosem Mario)

RETRO

Trzeba znać
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXXVII)
Pamięć absolutna – kiedy save’owanie było problemem
Świątynie graczy – muzea gier w Polsce

FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Z dziennika gracza [Dżujo]
Okiem maniaka [Roger]

STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Region Filmowy
Comix Zone
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru styczniowego wysłaliśmy w piątek, 22 grudnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Kup numer w formie papierowej lub w formacie PDF

E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.

Źródło: własne

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper