Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.12.2017 19:33
ELEX z wielką aktualizacją. Twórcy ulepszają grę, dodają nowe funkcje i usuwają błędy
2231V

ELEX z wielką aktualizacją. Twórcy ulepszają grę, dodają nowe funkcje i usuwają błędy

Piranha Bytes zdecydowało się udostępnić graczom miły prezent. Firma wrzuciła na serwery „największą aktualizację w historii ELEX”, dzięki której produkcja została znacząco ulepszona na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

ELEX trafił na rynek w połowie października, jednak produkcja nie sprostała wysokim oczekiwaniom fanów. Roger w recenzji na PPE wychwalał między innymi eksplorację świata, wymagający poziom trudności, system karmy, ale jednocześnie narzekał na błędy, sztuczną inteligencję, czy też problematyczny interfejs.

Elex - recenzja gry. Duch Gothica w starciu z archaizmami

Gra w zależności od wersji zgarnęła oceny na poziomie 58-66%, więc możemy śmiało powiedzieć, że liczyliśmy na więcej. Twórcy zdają sobie doskonale sprawę z problemów tytułu i z tego powodu właśnie opublikowali największą aktualizację w historii.

ELEX w wersji na PlayStation 4 otrzyma wsparcie dla PlayStation 4 Pro (rozdzielczość 4K oraz zwiększenie jakości na odbiornikach z rozdzielczością 1080p), Xboksa One (zwiększenie jakości na odbiornikach z rozdzielczością 1080p) i przygotowali nowe ustawienia poziomu trudności (obrażenia bohatera, obrażenia przeciwników i koszt staminy). Twórcy wykorzystali techniki antyaliasingu (FXAA T2x oraz SMAA T2x), poprawili wiele zadań oraz zajęli się rozwinięciem zawartości.

Warto tutaj na pewno wspomnieć o poprawieniu pogody i oświetlenia, wyposażenia NPC-ów, usunięto błąd z regeneracją energii, naprawiono niektóre problemy z ikonami, wszystkie eliksiry mogą być teraz wykorzystywane z szybkiego menu, poprawiono niektóre receptury, mnóstwo poprawek i ulepszeń tekstur, czy też skorygowano zasięg dalekiego widzenia.

Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu. Mogliśmy się spodziewać, że autorzy będą walczyć o swój projekt, ponieważ nie możemy zapomnieć o powstającej kontynuacji – jeszcze przed wydaniem ELEX pojawiły się przecieki, które sugerują rozpoczęcie prac nad ELEX 2. Na oficjalną prezentację musimy zaczekać, ale Piranha Bytes zgarnęło już dofinansowanie na powstanie tytułu.  

Źródło: Facebook.com

Tagi: aktualizacja Elex patch piranha bytes THQ Nordic