Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.12.2017 11:48
Andrew House ustępuje ze stanowiska prezesa SIE. Pożegnanie i podziękowania w trakcie TGA 2017
552V

Andrew House ustępuje ze stanowiska prezesa SIE. Pożegnanie i podziękowania w trakcie TGA 2017

Sony Interactive Entertainment ma już nowego szefa. John Kodera zdążył się już przedstawić graczom w ostatnich dniach listopada. Tym razem jednak głos zabrał ustępujący prezes Andrew House.

Rzeczonej postaci nie zabrakło na gali The Game Awards 2017. House, który ustąpił ze stanowiska prezesa Sony Interactive Entertainment, powiedział na The Game Awards 2017, że bycie częścią zespołu PlayStation było dla niego "fantastycznym przeżyciem". Andrew House wspomniał w swoim wystąpieniu o historii PlayStation, o tym jak marka "wspięła się na najwyższe szczyty, przetrwała mroczne dni i wróciła do pełnego sukcesu".

SIE ma nowego prezesa. John Kodera przedstawia się graczom

Andrew House dodał w trakcie gali The Game Awards, że marka PlayStation zawsze opierała się na wspaniałych grach. Hardware odgrywa wg Sony rolę wspierającą kreatywne wizje deweloperów. Ex-CEO podziękował wszystkim fanom za zaufanie. Przede wszystkim ciepłe słowa House skierował do zespołu swoich kolegów, którzy pracowali nad rozwojem marki.

House stwierdził na koniec, że jest dumny, że mógł brać udział w wyrwaniu gier ze stereotypu zabawki dla dzieci i uplasowania cyfrowej rozrywki na mainstreamowym gruncie, który dzisiaj konkuruje nawet z Hollywood.

Nowym prezesem SIE został John Kodera, o którym przeczytacie więcej tutaj.

Tagi: andrew house john kodera playstation ps4 sie sony Sony Interactive Entertainment