Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.11.2017 11:20
John Kodera zastąpił House'a. Nowy prezes Sony Interactive Entertainment przedstawia się graczom
1127V

John Kodera zastąpił House'a. Nowy prezes Sony Interactive Entertainment przedstawia się graczom

Andrew House niedawno ustąpił z pozycji szefa marki PlayStation. Na jego miejsce wskoczył John Kodera. Nowy CEO postanowił przedstawić się wszystkim graczom.

W październiku doszło do ważnych zmian w strukturach Sony. Andrew House ustąpił ze stanowiska prezesa PlayStation. Na jego miejsce wszedł John Kodera, który stał się nowym globalnym CEO Sony Interactive Entertainment i oczywiście szefem marki PlayStation.

PlayStation 4 hitem sprzedaży Black Friday

Co wiemy o Johnie Koderze? Można powiedzieć, że to prawdziwy weteran japońskiej korporacji. Gość pracuje w Sony już od 1992 roku. Karierę zaczynał w oddziale audio a później, od 1998 r. przeniósł się do działu produkcji uzrądzeń przenośnych, w Sony Electronics. Następnie Kodera został mianowany wiceprezesem produktów IT m.in. na PC. Finalnie mężczyzna został przydzielony do działu Corporate Strategy w Sony Network Entertainment.

John Kodera brał udział w opracowaniu PlayStation Network i PlayStation Store oraz usługi PS Plus. Kaz Hirai wypowiada się o tym weteranie Sony w samych superlatywach, chwaląc jego zdolności przywódcze.

 


 

Źródło: YouTube

Tagi: andrew house john kodera playstation playstation 4 ps4 sony