Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.11.2017 09:37
Marvel Heroes Omega. Zamknięcie serwerów kilka miesięcy po konsolowej premierze. Wszyscy deweloperzy zwolnieni
1016V

Marvel Heroes Omega. Zamknięcie serwerów kilka miesięcy po konsolowej premierze. Wszyscy deweloperzy zwolnieni

Marvel Heroes Omega trafiło do dystrybucji w wersji konsolowej zaledwie kilka miesięcy temu. Okazało się, że tytuł nie chwycił, a porażka finansowa tej gry bazującej na mikrotransakcjach nie wieści nic miłego dla pracowników Gazillion Entertainment.

Wg informacji napływających do nas z wielu źródeł (m.in. od samych deweloperów Marvel Heroes Omega) Gazillion Entertainment zamyka swoje podwoje. Wszystkie osoby, które odpowiadały za Marvel Heroes Omega stracą pracę już 24 listopada.

Marvel Heroes w Encyklopedii PPE.pl

Wg napływających informacji studio ma zostać całkowicie zlikwidowane do końca bieżącego roku. Deweloperzy na Twitterze donoszą, że zwalnianym pracownikom nie są zapewniane żadne dodatki czy rekompensaty.

Gracze, którzy skusili się na mikrotransakcje również mogą poczuć się wykorzystani. Disney już zapowiedział, że kończy współpracę z Gazillion, co zaowocuje niedługo wyłączeniem serwerów Marvel Heroes Omega. Na oficjalnej stronie gry pojawił się komunikat, że serwery zostaną wyłączone w ostatnim dniu 2017 roku. Zwolnieni autorzy twierdzą jednak, że prawdopodobnie nastąpi to jeszcze wcześniej.

 

Tagi: Disney gazillion entertainment marvel heroes marvel heroes omega