Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2017 15:01
Tunel. Ekranizacja znanej powieści wkrótce trafi do polskich kin
753V

Tunel. Ekranizacja znanej powieści wkrótce trafi do polskich kin

Od czasu do czasu chętnie prezentujemy naszym czytelnikom informacje dotyczące koreańskich filmów, a kolejną ciekawą produkcją jest Tunel. Opowieść trafi do rodzimy kin już w połowie przyszłego miesiąca.

Tunel przedstawia mrożącą krew w żyłach katastrofę, w której bierze udział pewien dealer samochodów. Jeong-soo jadąc na urodziny swojej córki zostaje uwięziony w tytułowym tunelu, który niespodziewanie się zawala. Następnie rozpoczyna się walka o życie mężczyzny, bo akcja ratunkowa się przedłuża, a Jeong-soo traci wiarę w to, że ktokolwiek go odratuje.

Gra Cieni. Południowokoreański kandydat do Oscara trafił do Polski

Film  jest ekranizacją powieści zatytułowanej „Tunnel”, która cieszyła się ogromną popularnością w Korei. Jae-won So – autor – potrafił zawrzeć na kartach świetny scenariusz oraz mocne zwroty akcji, które następnie zostały przeniesione na wielki ekran:

Historia Jeong-soo nie tylko opowiada o mierzeniu się człowieka z siłami natury, ale skłania również do refleksji nad istotą życia pojedynczej jednostki w dobie współczesnego świata. Jest to opowieść o pokonywaniu własnych barier, ogromnej sile przetrwania oraz odnajdywaniu własnego człowieczeństwa w sytuacji kryzysowej. 

Reżyserem Tunelu został Seong-hun Kim, który ma na swoim koncie między innymi film „Hard Day”, za który twórca został doceniony i zgarnął wiele nagród:

  • 2014 - Najlepszy Scenariusz „A Hard Day”  Busan Film Critics Awards
  • 2014 - Najlepszy Scenariusz „A Hard Day”  Blue Dragon Film Awards
  • 2014 - Najlepszy Reżyser „A Hard Day”  Korean Film Producers Association Awards
  • 2014 - Najlepszy Reżyser „A Hard Day”  Grand Bell Awards
  • 2015 - Najlepszy Reżyser „A Hard Day”  KOFRA Film Awards2015 Najlepszy Reżyser(Grand Prix) „A Hard Day”  Chunsa Film Art. Awards
  • 2015 - Najlepszy Reżyser „A Hard Day”  Baeksang Arts Awards

Dzisiaj zapraszamy naszych czytelników na zwiastun. Film trafi do kin 17 listopada i na łamach naszego portalu przeczytacie stosowną recenzję.  

Tagi: film patronat medialny tunel zwiastun

Nie przegap