Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.10.2017 08:23
Wiedźmin 3 w 4K na PS4 Pro. Analiza framerate'u i porównanie z wersją na PS4
6039V

Wiedźmin 3 w 4K na PS4 Pro. Analiza framerate'u i porównanie z wersją na PS4

Geralt z Rivii śmiga już po okolicach Novigradu i nie tylko w rozdzielczości 4K, dzięki wydanej wczoraj aktualizacji dla PlayStation 4 Pro. Sprawdźmy, jak CDP RED poradziło sobie z zapewnieniem nam takiej rozdzielczości.

NX Gamer przeprowadził na YouTube szybką analizę zachowania Wiedźmin 3 po zainstalowaniu patcha 1.50, dedykowanemu głównie PlayStation 4 Pro. Najważniejsza informacja dotyczy framerate'u: gra utrzymuje prawie we wszystkich sytuacjach 30 fps, zaliczając tylko w najgorętszych momentach spadki do 27-28 fps.

Aktualizacja PS4 Pro dla Wiedźmin 3 już dostępna

Jeśli chodzi o rozdzielczość Wiedźmin 3, to wygląda na to, że CDP RED zapewniło nam niższą rozdzielczość natywną niż 4K. Deweloperzy skorzystali ze skalowania typu "checkerboard", z którego często korzystają również inne firmy, tworzące na PS4 Pro.

W poniższym nagraniu (w 1:41) możecie porównać obraz ze standardowej edycji Wiedźmin 3 na PS4 i na PS4 Pro. Zdecydowanie poprawiło się na PS4 Pro filtrowanie tekstur podłoża. W grze występuje też mniejszy aliasing. Z tych atrakcji skorzystają też posiadacze PS4 Pro, którzy nie dorobili się jeszcze telewizora 4K. W takim przypadku konsola wykonuje downsampling do 1080p, przy którym zachowujemy lepsze filtrowanie tekstur i mniejsze problemy z aliasingiem.

Tagi: 4k cdp red grafika porównanie ps4 pro Wiedźmin wiedźmin 3