Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.09.2017 11:54
SOMA. Dobra sprzedaż horroru twórców Amnesia gwarantuje powstanie kolejnych 2 gier
597V

SOMA. Dobra sprzedaż horroru twórców Amnesia gwarantuje powstanie kolejnych 2 gier

W zeszłym roku doniesienia na temat sprzedaży SOMA, ambitnego horroru od twórców wspaniałego Amnesia: Collection, nie wprawiały w optymizm. Na szczęście okazuje się, że Frictional Games wyszło na swoje.

To dobre informacje dla fanów ambitnych i nietuzinkowych horrorów. Okazuje się, że SOMA rozeszło się globalnie w liczbie 650 tysięcy cyfrowych kopii. Jeszcze w marcu zeszłego roku autorzy z Frictional Games narzekali na to, że tytuł nie sprzedał się nawet w granicach 200 tysięcy kopii, co stanowiło próg opłacalności dla całego projektu.

SOMA nadal nie zarabia

Na szczęście losy SOMA odmieniły się w ostatnich miesiącach. Autorzy Amnesia nazywają wyniki finansowe horroru "zadowalającymi". Wg Frictional Games pieniądze pozyskane ze sprzedaży SOMA pozwalają na finansowanie kolejnych dwóch projektów.

Obecnie autorzy SOMA pracują nad dwoma nowymi grami, które nie zostały jeszcze ujawnione. 16-osobowe studio oczywiście nie zamierza przestawać straszyć graczy. Obie produkcje mają być przerażającymi horrorami. Pierwszych zapowiedzi świeżych gier mamy spodziewać się na początku 2018 roku.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Amnesia: Collection znalazła się w grupie darmowych gier, oferowanych w programie PlayStation Plus w październiku. To dobra okazja, by zapoznać się z jednym z najlepszych horrorów ostatniej dekady.

Tagi: amnesia Frictional Games plus SOMA