Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.09.2017 11:36
PES 2017 vs. PES 2018. Sprawdźmy czy Konami poprawiło grafikę w tegorocznej odsłonie Pro Evo
3110V

PES 2017 vs. PES 2018. Sprawdźmy czy Konami poprawiło grafikę w tegorocznej odsłonie Pro Evo

Piłkarska seria Konami z roku na rok przechodzi coraz głębsze przemiany, aby osiągnąć swój najważniejszy cel - stać się najlepszą grą sportową dostępną na rynku. Dziś możemy zobaczyć jak duży (bądź mały) wykonano krok w tym kierunku.

Konami przez cały rok pracowało nad tym, aby PES 2018 był pod każdym względem lepszy od edycji 2017, lecz czy naprawdę tak jest?

Recenzja Pro Evolution Soccer 2018

W grze ponownie wykorzystano Fox Engine, który w nieco usprawnionej formie wykorzystuje najnowsze technologie graficzne, z których nie korzystała jeszcze żadna inna gra sportowa - np  NVIDIA Ansel. 

Analiza Digital Foundry pokazuje, że Pro Evolution 2018 zostało rzeczywiście usprawnione, lecz w małych detalach, które ucieszą zapewne największych fanów. Bardziej szczegółowe są teraz oprawy stadionowe, choć budynki same w sobie wraz z kibicami są praktycznie takie same jak rok temu, tu poprawiono działanie niektórych materiałów, dodano dekoracje w korytarzach wyjściowych, czy też zmieniono estetykę murawy.

Podłoże wydaje się na pierwszy rzut oka nieco brzydsze, co nie będzie zbyt dalekie od prawdy. PES Productions zdecydowało się na taki ruch, aby wyeliminować problem z renderowaniem się fragmentów trawy na naszych oczach - co było widoczne zwłaszcza w powtórkach. Stonowano kolorystykę, odjęto szczegółowości, lecz rdzeń i jakość jest również na wysokim poziomie. 

Więcej informacji znajdziecie w materiale Digital Foundry poniżej.

PES 2018 vs 2017 Graphics Comparison

Tagi: konami pro evolution soccer 2017 Pro Evolution Soccer 2018

Nie przegap