Historia adaptacji sagi Wiedźmin. Rewelacyjny polski materiał na YouTube!

Gry
1672V
Historia adaptacji sagi Wiedźmin. Rewelacyjny polski materiał na YouTube!
Bartosz Dawidowski | 11.09.2017, 09:12

Często YouTubowe materiały to dno i 5 metrów mułu, ale zdarzają się też wartościowe i ciekawe filmiki. Tak jest w przypadku produkcji ARHN.EU, poświęconej genezie komputerowego Wiedźmina. Przyglądamy się w nim m.in. pierwszym krokom CDP RED na branżowej arenie.

Wbrew pozorom narodziny growej marki Wiedźmin nie były proste. Starsi gracze pamiętają pewnie ogłoszenia w takich magazynach jak Secret Service z ofertami pracy nad... komputerowym Wiedźminem. Firmą, która pierwsza zainteresowała się tematem książek Sapkowskiego był Metropolis. Adrian Chmielarz miał ambitne wizje, ale ostatecznie jego Wiedźmin nigdy nie powstał. W znakomitym filmie dokumentalnym ARHN.eu, który znajdziecie poniżej, możecie przyjrzeć się niepublikowanym wcześniej grafikom koncepcyjnym z tej produkcji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wiedźmin. Cała seria w steelbookach

Niestety sam Adrian Chmielarz nie występuje w filmiku. Nie znaczy to jednak, że w materiale brakuje ważnych postaci z polskiego gamedevu. Autorzy materiału dotarli do wielu kluczowych osób, odpowiadających za grową adaptację Wiedźmina. Dzięki temu możemy posłuchać, co autorzy z CDP RED mają do powiedzenia o swoim pierwszym odrzuconym projekcie przypominającym Baldur's Gate: Dark Alliance, który stanowił swego rodzaju wprawkę przed stworzeniem Wiedźmina. Całe szczęście, że polskie studio odważyło się wyczarować coś więcej, niż tylko prostego dungeon crawlera.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper